Laikā no 6. līdz 10. jūlijam Latvijā norisinājās starptautiskais folkloras festivāls "Baltica 2022". Festivāls piedāvāja daudzveidīgu pasākumu programmu, kuras moto "Nāc ar mani spēlēties!".
Lai varētu piedalīties festivālā, kopām virtuāli bija jāiesūta 10 minūšu garas programmas par konkrēto tēmu un žūrija pēc noskatīšanās paziņoja savu lēmumu.
Madonas kolektīviem skates rezultāti bija ļoti labi – gandrīz visas folkloras kopas ieguva augsto 1. kategoriju, tāpēc festivālā "Baltica 2022" piedalījās Madonas "Vērtumnieki", Sarkaņu "Libe", Barkavas "Madava", Cesvaines "Krauklēnieši", Ērgļu "Pulgosnieši", "Lubānieši" un Kalsnavas "Vesetnieki".
Pasākumi festivāla ietvaros notika Rīgā, Talsos, Siguldā, Turaidā, Inčukalnā, Krimuldā, Mālpilī, Jūdažos, Inciemā, Lēdurgā, Kuldīgā, Alsungā, Skrundā, Ventspilī, Popē un Dundagā. Turpinot tradīciju, festivāla norises caurvija kopīgā tēma "Spēle", akcentējot tradicionālās kultūras iespējas kalpot par prieka avotu visiem iesaistītajiem un ar mērķi pulcināt tos baltiešus, kuri vēlas un prot saspēlēties dziesmā, dejā, mūzikā un citās lokāli raksturīgajās tradicionālās kultūras izpausmēs.
Atgādināšu, ka festivāls "Baltica" kopš 1987. gada notiek kādā no Baltijas valstīm, sadarbojoties valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī nevalstiskajām organizācijām. Latvijā tas norisinājās jau 12. reizi un pulcēja etnogrāfiskos ansambļus, folkloras un folkloras deju kopas, tautas muzikantus, lietišķās mākslas meistarus, amatniekus un stāstniekus, kā arī dzīvā kultūras mantojuma kopējus no Baltijas valstīm. Pavisam šogad festivālā tikās ap 250 kolektīvu.
Šobrīd jau starptautiskais folkloras festivāls "Baltica 2022" ir izskanējis, un tā ceļazīme ir aizceļojusi uz Igauniju, kur notiks nākamais "Baltica 2023" pasākumu kopums.
Festivāla tēma "Spēle" daudzveidīgās krāsās Latvijā ir izspēlēta, ir sasmelts prieks visam gadam!
INGRĪDA GRUDULE
2.08.2022.