Brīvdienās „Covid-19" kumulatīvais rādītājs palielinājies no 684,4 ceturtdien līdz 752,6 svētdien, kas ir augstākais rādītājs kopš 14. aprīļa, kad tas bija 779,5, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.
– Vai jūs satrauc fakts, ka pēdējās nedēļās pieaug saslimstība ar „Covid-19"? Kā jūs cenšaties izvairīties no saslimšanas un vai esat gatavi vakcinēties? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Venta no Madonas: – Ļoti satrauc. Cenšos aplam bez vajadzības nestaigāt apkārt. Ja būs vajadzība, potēšos, esmu jau trīs reizes potējusies un līdz šim ar kovidu neesmu slimojusi.
Valda no Ļaudonas: – Jā, satrauc. Esmu apzinīga pilsone – esmu potējusies, un slimojusi arī neesmu. Sabiedriskās vietās cenšos ieturēt distanci. Domāju, ka uz rudens pusi atkal atgriezīsies masku lietošana. Katrā ziņā cilvēkiem jābūt apzinīgākiem un piesardzīgākiem.
Valdis no Barkavas: – Nu lieka ķēpa jau būs. Pašam ir vēl citas veselības ķibeles, tāpēc jāpiesargājas. Cenšos barā nelīst – uz koncertu vai citu pasākumu neietu. Esmu potējies un, par laimi, neesmu slimojis. Ja būs jāpotējas, tad potēšos.
Iveta no Bērzaunes: – Galvenais, lai atkal visu neaizver ciet. Pati jūtos puslīdz droši. Esmu potējusies un arī izslimojusi. Pieļauju, ka var atgriezties arī masku lietošana, lai gan lielu jēgu tam neredzu. Svarīga, manuprāt, ir distancēšanās. Senioriem, iespējams, nepieciešams arī potēties.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
un AGRIS VECKALNIŅŠ
26.07.2022.