– Vai jūs mazdārziņos audzējat dārzeņus, vai gatavojaties ziemai? – jautāju pie kafejnīcas "Šlāgeris" sastaptajiem cilvēkiem.
Gaļina no Ērgļiem: – Jā! Mazdārziņā ir viss, sākot ar puķēm līdz pat kartupeļiem! Ir divas siltumnīcas. Audzējam burkānus, bietes, tomātus un gurķus, visu, kas vajadzīgs ēšanai. Ģimenē esam mēs ar vīru, 3 bērni un mazbērni. Gatavoju konservus ziemai, priekšroku dodu pašu audzētiem dārzeņiem, mums bads nedraud.
Melisa no ASV, ciemojas pie radiem: – Ģimenē ir tēvs, mamma un trīs māsas, dzīvojam netālu no Bostonas. Tēvs rūpējas par kartupeļiem, tomātiem, ko audzējam pašu vajadzībām. Mums ir siltumnīca. Ziemai mēs neko negatavojam, visu vajadzīgo, arī ziedus, pērkam veikalā.
Sandra no Ošupes: – Mēs ģimenē esam 4, un, ja sabrauc radi, tad pavisam daudz. Mums mazdārziņā ir kartupeļi, lociņi, ķirbji, kabači, gurķi. Zemnieku saimniecībā "Druvenieki" audzējam ko vairāk – kviešus, miežus, zirņus, pupas, tīrumus apstrādājam ar traktoru. Siltumnīcā audzētos gurķus, tomātus un zemenes liekam burkās, gatavojam ziemai.
Andris no Tukuma: – Šobrīd mazdārziņa nav, tas nākotnes plānos. Mums ir dzīvoklis. Šo to iedod vecmamma no laukiem, bet lauvas tiesu pērkam tirgū un veikalā.
Aptauju veica
IMANTS PULKSTENIS
19.07.2022.