Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Medikamentu utilizācija

Redakcija

Autors • 12.07.2022.

Burtu lielums

Nesen Latvijas Televīzija aktualizēja tēmu par to, ka Latvijas ūdeņos konstatētas daudzas farmaceitiskās vielas, kas rodas no iedzīvotāju nepārdomātas rīcības, izmetot nederīgos medikamentus sadzīves atkritumos, no kurienes piesārņojums nonāk dabā. – Kāda ir jūsu pieredze medikamentu, kam beidzies lietošanas termiņš, un atkritumu utilizācijā? – jautāju Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Marga, madoniete: – Cenšos izlietot, lai nepaliek pāri. Mana ir Priežu aptieka, taču medikamentus, kuriem beidzies derīguma termiņš, nesu uz "Mēness aptieku", tur nav jāstāv rindā un nav jāmaksā.

Jānis no Bērzaunes pagasta:
– Pārpalikumu parasti atnesu atpakaļ uz "Mēness aptieku", man paliek pāri kādi 5%. Zāles nevajag glabāt, tas nav prātīgi.

Ingars no Ērgļiem: – Man, paldies Dievam, nav bijusi liela vajadzība pēc zālēm. Ja tomēr zāles ir nepieciešamas, tad izrēķinu un nopērku vajadzīgo daudzumu. Ja parādās pārpalikums, zinu, ka tās jānes atpakaļ uz aptieku.

Mārīte no Madonas: – Diemžēl medikamenti bieži paliek pāri, cilvēks aiziet no šīs pasaules vai vienkārši neizlieto. Piederīgie tīra zāļu skapīti un atrod krājumus, tad nes pie mums uz "Mēness aptieku" nodot; to mēs darām jau vairākus gadus – utilizējam. Bieži cilvēkiem ir alerģija, tad zāles ir nopirktas lieki. Es pieļauju, ka no visiem nopirktajiem medikamentiem vien kādi 10% tiek izmesti, visumā cilvēki ir apzinīgi.

Aptauju veica
IMANTS PULKSTENIS

13.07.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px