– Kā šogad līgosit un kur svinēsit Jāņus? – tuvojoties gada jautrākajiem svētkiem, jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Ligita: – Pirms Jāņiem man ir arī dzimšanas diena, līdz ar to bieži vien šie svētki ir savijušies kopā. Taču, kopš sākās pandēmija, esam pieraduši kopā ar Juri doties uz saviem laukiem un tos svinēt divatā kopā ar vilkiem, lāčiem, lūšiem. Starp citu, lūši, kā jau Lūšu dzimtas mājās, patiešām tur arī dzīvo. Lai izdodas arī Jāņu ballīte Madonā, ko šogad atkal grib sarīkot.
Ina no Lubānas: – Mēs svinēsim kā katru gadu – ģimenes lokā. Reizēm, ja sanāk, aizejam arī uz kopīgajiem pasākumiem, taču bieži man šajā dienā ir jāstrādā, bet pasvinēt var arī vakarā.
Inga no Gulbenes novada: – Galgauskas pagastā tie vienmēr ir brīnišķīgi svētki. Es vadu vokālo ansambli, un, gatavojoties Jāņiem, mēs sagatavojam kārtīgu programmu ar skaistām dziesmām, tērpiem un pārģērbšanos. Pasākumu 23. jūnijā rīkojam kopā ar pagasta teātrīti. Ja pašiem nebūtu sava pasākuma, noteikti dotos uz „Skroderdienām Silmačos".
Madoniete Elīna: – Līgosim un svinēsim Jāņus tepat Madonā pie māsas ģimenes lokā kopā ar draugiem, pašiem tuvākajiem un bērniem. Draugu pulkā būs arī viens Jānis, un, protams, aplīgosim arī viņu. Katrā ziņā tie ir ļoti jauki svētki.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
21.06.2022.