– Kādas ir jūsu domas par Sabiedrības iniciatīvu portālā „Manabalss.lv" sākto parakstu vākšanu par ieceri pāriet uz četru dienu darba nedēļu? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Sarmīte: – Vai, cik jauka iniciatīva! Arī es, protams, esmu par pāreju uz četru dienu darba nedēļu, kaut gan mani tas neskartu, jo man ir slīdošais grafiks. Un vēl labi būtu, ja pensiju atkal varētu saņemt 55 vai vismaz 60 gadu vecumā.
Rīdzinieks Edgars: – Es domāju, ka nedēļā vajadzētu strādāt vismaz piecas dienas. Katrā ziņā manā jomā ar četrām dienām nepietiek, līdz ar to es šo iniciatīvu neatbalstu.
Biksērietis Ingus: – Manā skatījumā, pietiktu ar četrām darba dienām nedēļā, līdzīgi kā tas ir citās valstīs. Es atbalstu šo iniciatīvu un esmu ar mieru to parakstīt. Laukos jau droši vien no tā nekas īpaši nemainītos, bet daudzviet cilvēki varētu tam piemēroties, strādātu efektīvāk un būtu vairāk brīvā laika.
Barkavietis Staņislavs: – Uz mani tas neattiecas, bet, manuprāt, ar divām brīvdienām nedēļā pietiek. Nav jau mums tik daudz tā darbaspēka, lai varētu pāriet uz četru dienu darba nedēļu. Arī piedāvātais atalgojums daudzviet ir minimāls – 3,50 eiro, 4 eiro stundā, tātad mēnesī sanāk ap 600 eiro, bet kas tā par algu, paskatoties uz cenu sadārdzinājumu veikalos un citās jomās?
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
08.06.2022.