Jūnija sākums iezīmējas ar pilsētas svētkiem, kad norisinās dažādas aktivitātes un pasākumi. Par jauku tradīciju, sagaidot Madonas jubileju, kļuvis Madonas novada pašvaldības rīkotais dabas materiālu paklāju konkurss. Šāgada tēma – „Krāsainie tauriņi".
Konkursam pieteicās trīspadsmit radošas komandas, kas 3. jūnijā Parka kalniņa pakājē no dabas materiāliem izveidoja krāšņus un unikālus sveicienus Madonas pilsētai dzimšanas dienā. Līdz 6. jūnijam ikviens iedzīvotājs varēja nobalsot par sev tīkamāko krāšņo sveicienu pilsētai.
– Prieks, ka interese un atsaucība ir. Jau aizvadītajā gadā aizsākām šo tradīciju, un tai atsaucās gan novada pagastu pārstāvji, gan pilsētas iestādes, – stāsta Valda Kļaviņa. – Idejas aizsākums meklējams 2019.-2020. gadā, kad radošā grupa no Sarkaņu pagasta atsaucās sadraudzības pilsētas Anīkšču aicinājumam piedalīties turienes ziedu festivālā. Tad nāca doma ko līdzīgu organizēt arī pie mums, un nu tas ir kļuvis par veltījumu Madonas pilsētai dzimšanas dienā.
Šogad Parka kalnā nosēdās visdažādākie taureņi, raisot krāsainas domas un sapņus, priecējot ar savu unikalitāti ikvienu garāmgājēju.
– Katram ir savs redzējums, krāsu izpratne, un to lieliski var atspoguļot krāsainie taureņi. Dabas materiāli paver lielisku iespēju radīt skaistus darbus un atklāt to patieso vēstījumu „Mēs Madonai" – dabisko un vienkāršo, – uzsver Valda Kļaviņa. – Dalībnieki darbos ielikuši tik daudz mīlestības un prieka, skaistuma, kas iedvesmo un priecē citus.
Dabas materiālu radošajā darbnīcā konkursā „Krāsainie tauriņi" savu vēstījumu pilsētai sūta „Tauriņdeja" (mācību centrs „BUTS"), „Daudzkrāsainās dabas skaņas" (Dienas aprūpes centra „Baltā ūdensroze" GRT jaunieši), „Palidosim?" (Madara un Irina Mālnieces, Sanita Pavļukeviča un Samanta Gita Jirgensone no Ošupes), „Dialogs uz tauriņspārna" (Barkavas pagasta pārvalde), „Tauriņefekts" (Krupko FAM; (Madona), „Tauriņu sapnis" (Mētrienas pagasta pārvalde), „Vasaras skūpsts" (Mārcienas kultūras nama rokdarbu pulciņš), „Tauriņu deja Praulienai" (Praulienas pagasta pārvalde), „Tauriņu deja" (Madonas pilsētas kultūras nams), „Tauriņi karuselī" (Ļaudonas pagasta pārvalde), „Taurenīši dejā viegli slīd…" (Liezēres kultūras nams), „Izplest spārnus un aizlidot" (Sarkaņu pagasta pārvalde, „Deja ceļ spārnos" (vidējās paaudzes deju kolektīvs „Kalnagravas").
Tāpat kā iepriekšējā gadā, arī šoreiz iedzīvotāji tika aicināti balsot par krāsainajiem tauriņiem. Balsojums ir noslēdzies, un noskaidroti uzvarētāji. 1. vietā –
mācību centrs „BUTS" ar darbu „Tauriņdeja", 2. vietā – Sarkaņu pagasta pārvalde ar darbu „Izplest spārnus un aizlidot", bet 3. vietā ierindojās Madara un Irina Mālnieces, Sanita Pavļukeviča un Samanta Gita Jirgensone no Ošupes, kuras radīja darbu „Palidosim?". Šogad konkursa organizētāji nolēmuši piešķirt arī vienu speciālbalvu – Liezēres kultūras namam par darbu „Taurenīši dejā viegli slīd…".
AGRA VECKALNIŅA foto
08.06.2022.