Madonas novada pašvaldība saņēmusi informāciju no Madonas iedzīvotājas par situāciju, kad lietus laikā applūst viņai piederošs īpašums, jo lietus kanalizācijas tīkls Madonas pilsētas vidusskolā, Valdemāra bulvārī 6, Madonā, nespēj nodrošināt lietusūdeņu savākšanu.
Guntis Ķeveris 17. maija komitejas sēdē vērtēja, ka, izbūvējot Madonas pilsētas vidusskolas stadionu, skolas ēdamzāli, noasfaltējot iekšpagalmu, nav radīts pienācīgs risinājums lietusūdeņu novadīšanai. Pēc lielākām lietavām konstatēts, ka applūst skolai blakus esošais privātīpašums.
– Ir izstrādāts risinājums – uzlikt paaugstinātās bordas, izveidot lietus uztvērējaku un aizvadīt ūdeņus uz esošo infiltrācijas lauku, – pauda Guntis Ķeveris. Viņš piebilda, ka jau projekta darbu veikšanas laikā norādījis uz iespējamām problēmām, jo asfalts uzliets faktiski puscentimetru virs bordām. Tādējādi lietus-ūdens no asfaltētā laukuma plūst pāri. – Ar projektētājiem bija smags viss šis process, bet tad jau bija grūti vairs kaut ko mainīt, atbildēja, ka tāds projekts pieņemts, – to, ka šobrīd jālabo projektēšanas un izbūves kļūda, minēja Guntis Ķeveris.
Madonas novada pašvaldība nolēma piešķirt finansējumu lietus kanalizācijas tīkla izbūvei Valdemāra bulvārī 6, Madonā, 5009,62 eiro apmērā (ar PVN) no Madonas novada pašvaldības dabas resursu nodokļa ieņēmumiem.
1.06.2022.