Domes sēdē tika skatīti Madonas novada pašvaldības institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības nolikuma grozījumi.
– Ir nepieciešams veikt grozījumus amata atlīdzības nolikumā, kas saistīts ar to, ka līdzšinējais nolikuma regulējums paredzēja – par virsstundu darbu tiek kompensēts ar atmaksātu atpūtas laiku. Bet faktiski dzīvē un praksē esam pārliecinājušies, ka bieži nav iespējams nodrošināt, ka veiktais virsstundu darbs tiek kompensēts ar apmaksātu atpūtas laiku. Lielākajā daļā gadījumu efektīvāk ir virsstundu darbu kompensēt ar piemaksu. Tādēļ veikti grozījumi atlīdzības nolikumā, un esam precīzi definējuši to, kā to paredz Darba likums. Attiecīgi par virsstundu darbu darbinieks var saņemt piemaksu 100% apmērā vai arī pastāv tāpat iespēja to noteikt ar kompensējamu atpūtas laiku, – lēmumprojekta būtību skaidroja Evita Zāle.
Madonas novada pašvaldības dome nolēma grozīt nolikumu, nosakot, ka „pašvaldības darbinieks saņem piemaksu par virsstundu darbu vai darbu svētku dienās 100% apmērā no tām noteiktās stundas algas likmes, vai arī tam kompensē virsstundu darbu, piešķirot apmaksātu atpūtas laiku atbilstoši nostrādāto virsstundu skaitam citā nedēļas dienā".
17.05.2022.