Sestdien, 30. aprīlī, Madonā norisināsies ikgadējais Stādu gadatirgus. – Vai jūs plānojat apmeklēt tradicionālo pavasara gadatirgu Madonā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Zoja: – Tas ir ļoti jauki, ka šāds gadatirgus pavasaros notiek Madonā. Man patīk stādu tirgi, un es tos apmeklēju ne tikai pilsētas centrā, bet arī citviet, kur arī ikdienā var iegādāties dažādus stādus, jo man ir dārzs.
Madoniete Laura: – Iegādāties stādus pavasarī, protams, ir aktuāli. Ceru, ka Stādu gadatirgū varēšu iegādāties čerešņas un varbūt arī ko citu. Vēl neesmu izdomājusi, bet pie privātmājas jau vienmēr var atrast vietu, kur iestādīt.
Andris no Madonas novada: – Tā ir laba tradīcija, bet nezināju, ka gadatirgus notiks jau šosestdien. Labi, ka pastāstījāt, pateikšu kundzei, lai aiziet un paskatās, ko šopavasar stādu audzētāji piedāvās. Pavasarī jau gribas ko skaistu nopirkt un pie mājas ko jaunu iestādīt.
Olita no Mārcienas pagasta: – Diez vai sanāks uz to aiziet. Turklāt man tas nav arī aktuāli. Privātīpašumā visu esam jau sastādījuši. Uzsvars, veidojot apstādījumus, tiek likts uz tūjām un citiem mūžzaļajiem augiem, kas prasa salīdzinoši maz darba, bet glīti izskatās. Droši vien iestādīšu asteres, tāpat citas puķes, lai rudenī arī skaisti ziedētu.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
27.04.2022.