Sestdien, 30. aprīlī, no pulksten 9 līdz 15 jau 15. reizi visā Latvijā notiks Lielā talka. – Vai jūs atbalstāt šo tradīciju? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Valda: – Katrā ziņā Lielās talkas ideja ir atbalstāma. Tīrība un sakoptība taču ir pirmajā vietā. Tas jādara gan ikdienā, gan arī Lielajā talkā. Lielajā talkā vajag arī stādīt puķes, ne tikai vākt atkritumus. Mums vajadzīgs skaistums, šī pelēcība ir apnikusi.
Madonietis Andris: – Tā grūti pateikt, jo, protams, katram savs īpašums ir pašam jāuztur kārtībā, bet var arī palīdzēt sakopt publiskās teritorijas un atbalstīt Lielās talkas aktivitātes. Tā ir katra paša izvēle.
Sanita no Veckalsnavas: – Tas ir labi, ka notiek šāda talka. Ir patīkami, ja viss ir tīrs un sakopts. Lielajā talkā ir piemērotas dažādas aktivitātes – gan atkritumu savākšana, gan teritoriju labiekārtošana un jaunu apstādījumu veidošana.
Ilze no Dzelzavas pagasta: – Viss ir jāsakopj, katrs jau var atrast, kur roku pielikt. Kā, piemēram, pie mums Aizpurvē, kur pie bijušās Kūdras ir tā piemētāts. Katru gadu ejam un kopjam, bet tagad pie vecās pussagruvušās ēkas ir ļoti nesmuki, stikli izsisti, papīri lidinās pa gaisu. Es jau gandrīz katru dienu aizeju, šo to palasu un miskastē iemetu. Tāpat atkritumus savācu pie autobusa pieturas.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
26.04.2022.