Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Jautrā pastaliņa 2022” Ērgļos

Redakcija

Autors • 31.03.2022.

“Jautrā pastaliņa 2022” Ērgļos
Burtu lielums

26. martā Madonas novada vidējās paaudzes tautas deju dejotāji pulcējās uz tradicionālo pasākumu Ērgļos „Jautrā pastaliņa".

Šogad Ērgļu saieta namā savu dejotprasmi rādīja deju kolektīvi: Ļaudonas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Grieze" (vad. Aija Kreile), tautas nama „Kalnagravas" vidējās paaudzes deju kolektīvs „Kalnagravas" (vad. Jeļena Rudzīte), Sauleskalna tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Atāls" (vad. Judīte Ezerkalne), Lubānas kultūras nama TDA „Lubāna" (vad. Laila Ozoliņa), Dzelzavas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Pūces" (vad. Laila Ozoliņa), Ērgļu saieta nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Rūdolfs" (vad. Antra Grinberga), kā arī Madonas pilsētas kultūras nama senioru deju kolektīvs „Atvasara" (vad. Maija Rijniece) un Ērgļu saieta nama jauniešu deju kolektīvs „Rūdis" (vad. Antra Grinberga). Atklājot pasākumu, uzmundrinājumu un savu atzinību pauda Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Zigfrīds Gora.
Lai radītu draiskāku pasākuma norisi, koncerta laikā katram kolektīvam bija jāprezentē savs redzējums par tēmu „Putni pastalās!".
Jaunrades deju „Šitā, zēni, dzīvodami" Aijas Kreiles horeogrāfijā dejoja deju kolektīvs „Grieze", bet kolektīva „Kalnagravas" dejotāji rādīja deju „Manā lopu laidarā" Jeļenas Rudzītes horeogrāfijā. Abas jaunrades deju autores ieguva veicināšanas balvu par radošumu un īpašu devumu savam radošajam kolektīvam.
Koncerts bija aizraujošs, un neviļus radās izjūta, ka šo divu piespiedu dīkstāves gadu gandrīz nav bijis, jo dejotprieks uz skatuves, apgarotās dejotāju sejas, savstarpējās dejas rakstura attiecības tika sniegtas pārpārēm.
Turot godā vecās tradīcijas, koncerta dalībnieku sniegumu vērtēja arī skatītāji. Skatītāju balvu – pastalu pāri – saņēma deju kolektīvs „Rūdis", kas visus pārsteidza ar azartisku un pat sportisku deju sniegumu.
Koncertu vadīja „Zinīte un Putnu vērotājs" – Ērgļu teātra aktieri Kaiva Bukovska un Mārtiņš Āzens. Paldies Antrai Grinbergai un Ērgļu vidusskolas skolotājai Indrai Ronei par atbalstu, veidojot idejas atainojošo tekstu.
Pēc pateicību pasniegšanas kolektīviem un apdāvināšanas ar tradicionālajām tortēm sākās balle grupas „Brālīši" vadībā. Bet kolektīvu vadītājiem bija iespēja satikties un radoši apmainīties viedokļiem par situāciju kolektīvos, deju izpildījuma īpatnībām un skatuves tērpu valkāšanas kultūru.
Paldies Madonas novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu pasākuma organizēšanā. Paldies daudzajiem skatītājiem, kas neierasti lielā skaitā bija atnākuši vērot koncertu. Un ne viens vien šī koncerta dalībnieks un skatītājs atkal un atkal pārliecinājās, ka DEJOT IR LAIME!

SANDRA AVOTIŅA,
Ērgļu saieta nama vadītāja

1.04.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px