CESVAINĒ 25. marta piemiņas pasākumi, kuros tiks pieminēti traģiskie notikumi pirms 73 gadiem, kad tūkstošiem ģimeņu Latvijā kļuva par komunistiskā genocīda upuriem un tika izsūtītas uz Tālajiem Austrumiem, sāksies pulksten 10 ar tradicionālo piemiņas brīdi Cesvaines evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kuru vadīs palīgmācītājs Guntars Agate Paeglis, kas šobrīd kalpo Cesvaines evaņģēliski luteriskajā draudzē.
Svētbrīdim sekos ziedu nolikšana pie piemiņas akmens baznīcas dārzā un pie piemiņas akmens Cesvaines stacijā, no kurienes savulaik tika izsūtīti daudzi Cesvaines puses iedzīvotāji. Pasākumā piedalīsies arī Cesvaines apvienības vadītājs Vilnis Špats, kas šajā dienā vienmēr ir kopā ar politiski represētajiem, kā arī citi pārvaldes pārstāvji.
– Katru gadu jau represēto pulciņš paliek mazāks, jo diemžēl gadi iet un šo traģisko notikumu aculiecinieku paliek arvien mazāk, bet daudzās ģimenēs šos tautai traģiskos datumus neaizmirst arī jaunākās paaudzes, un viņu piemiņai tiek aizdegtas svecītes un pie piemiņas vietām gulst ziedi, – uzsver „Cesvaines Ziņu" redaktore Linda Vanaga, piebilstot, ka ikviens, kam svešumā zudis kāds radinieks vai draugs vai kuru skar tautas skarbais liktenis, tiek aicināts šajā dienā pieminēt Latvijas vēsturē tik traģiskos notikumus. Šogad, solidarizējoties ar Ukrainas tautu tās postošajā karā, aizstāvoties pret Krievijas agresoru, – it īpaši.
Pēc svētbrīža un ziedu nolikšanas represijās cietušie pulcēsies kopīgās sarunās, dalīsies atmiņu stāstos pie kopīga pusdienu galda.
23.03.2022.