Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Alfa kursa noslēgums

INESE ELSIŅA

Autors • 15.03.2022.

Burtu lielums

Februārī noslēdzās Madonas katoļu draudzes pirmais attālinātais Alfa kurss.

Tā bija pieredze, kas ļāva izjust pandēmijas ierobežojumus no jauna skatpunkta. Attālinātajā režīmā nenotika kopējās maltītes un daudzas citas būtiskas sastāvdaļas, tomēr bija arī vērtīgi ieguvumi, piemēram, iespēja piedalīties tiem, kas nedzīvo Madonā un kam nebūtu iespējas izbraukāt uz katru nodarbību. Tāpat lektoru loks kļuva plašāks, iesaistot garīdzniekus no Rīgas un citām vietām. Lekcijas Alfa kursa dalībniekiem lasīja priesteris Rihards Rasnacis no Siguldas, Arnis Maziļevskis no Jaunaglonas kopienas, Ingars Stepkāns no Alūksnes, Modris Lācis no Rīgas, bīskaps Andris Kravalis un lektors Žozefs Bastēns no Francijas.
Tā kā jau pagājušajā gadā pandēmijas dēļ draudzei attālināti notika priestera katahēzes, attālināti ritēja Ekumeniskā lūgšanu nedēļa, tehnisko līdzekļu lietošana tika operatīvi apgūta. Cilvēki neuztraucās, ja Alfa kursa nodarbībā kadrā parādījās arī kāds bērns vai mājdzīvnieks, tas tiešsaistes pasākumos radīja brīvāku noskaņu.
Šobrīd, Gavēņa laikā, ik ceturtdienas vakaru Madonas katoļu draudzes locekļiem ir iespēja noklausīties priestera Māra Ozoliņa katehēzi, kas notiek tiešsaistē, bet piektdienās klātienē iziet Krusta ceļu. Lūgšanās vienmēr tiek pieminēti Ukrainas karā cietušie un izskan lūgums par kara pārtraukšanu un miera iestāšanos. Savukārt svētdienās pēc rīta Svētās Mises draudzes koris, atbalstot Ukrainu cīņā par brīvību un neatkarību, dzied šīs valsts himnu.

16.03.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px