Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Madonas slimnīca apbalvo labākos darbiniekus

LAURA KOVTUNA

Autors • 14.03.2022.

Madonas slimnīca apbalvo labākos darbiniekus
Burtu lielums

10. martā tika atdzīvināta kādreizējā Madonas slimnīcas tradīcija godināt gada labākos darbiniekus un ar ceļojošo kausu apbalvot struktūrvienību. Visi klātesošie secināja, ka grūtus laikus nomainījuši vēl sarežģītāki apstākļi, taču tas jo vairāk liekot novērtēt un pateikt paldies par medicīnas jomā strādājošo veikumu. Labākie 2021. gada darbinieki tika noteikti kolēģu balsojumā, kā arī ikviens varēja balsot Madonas slimnīcas mājaslapā.

Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētāja Līga Šerna atzina, ka salīdzinoši nesen pievienojusies kolektīvam, taču jau paspējusi to novērtēt kā ļoti zinošu, varošu un drosmīgu komandu, kas spēj atrisināt dažādas sarežģītas situācijas, kuru netrūkst.
– Šis ir tiešām smags laiks, kas sagādājis diezgan daudz problēmu, jau vairākus gadus dzīvojam zem kovida ierobežojošās zvaigznes, tagad ir karastāvoklis Ukrainā, kas noteikti vēl ilgi atstās sekas un prasīs no mums rīcību. Tāpēc šādos apstākļos sabiedrība jo skaudrāk saprot, cik neizmērojami vērtīgs ir katra veselības nozarē strādājošā veikums. Esam noguruši no visām negācijām, kas valda, no spriedzes sabiedrībā, no ierobežojumiem, tāpēc esam pelnījuši un mums nepieciešams, lai pasaka labus vārdus, lai uzslavē par paveikto darbu. To vairākkārt esmu teikusi, ka šīs slimnīcas lielākā vērtība ir tās darbinieki, vienalga, ārsts, māsiņa vai administrācija, – uzrunā teica Līga Šerna. Viņa pateicās iepriekšējiem slimnīcas valdes priekšsēdētājiem Bruno Kokaram un Artim Stuburam, kuri šo komandu arī ir veidojuši. – Kokara kungs šodien diemžēl nevarēja ierasties, bet no rīta sazvanījāmies, un viņš jums visiem sūta vislabākos vēlējumus, – Līga Šerna piebilda.
Viņa atklāja, ka slimnīcas valdē ilgi sprieduši, vai šis ir piemērots brīdis svinēšanai, tomēr nonākuši pie secinājuma – lai pateiktu paldies, turklāt mūsdienu neparedzamajos apstākļos, neesot jāmeklē kāda īpaša diena.
Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs pauda gandarījumu, ka var būt kopā ar Madonas slimnīcas kolektīvu ne vien brīdī, kad pašam vai tuviniekam vajadzīga palīdzība, bet arī prieka brīdī: – Bet zinu, ja palīdzība tomēr būtu vajadzīga, es un mani tuvinieki būtu drošās rokās. Un ar šādu izjūtu uz slimnīcu brauc ne tikai novada, bet arī pārnovada cilvēki.
– Tikai paši jūs noteikti zināt, cik iepriekšējie pāris gadi bijis grūts un sarežģīts laiks, sevišķi paldies par to. Ziniet, ka jūs esat svarīgi, gan saviem kolēģiem, gan vadībai, gan ikkatram novada iedzīvotājiem, – savā un pašvaldības vārdā slimnīcas kolektīvam par darbu pateicās Agris Lungevičs.
Pirmajā nominācijā „2021. gada māsu palīgs" balvu pasniedza slimnīcas galvenā māsa Ingrīda Rieba; viņa vērtēja, ka māsu palīgs ir sirds nominācija. – Māsu palīgs ar savu smaidu, rokām un sirds siltumu pacientiem ļoti bieži vien paver to aizkaru uz cerību, domu, ka izdosies. No viņa darba un aprūpes procesā sniegtā ļoti daudz kas atkarīgs. Mēs varam veiksmīgi izoperēt, ārstēt, bet, ja nebūs šīs aprūpes un uzmanības, ko sniedz māsu palīgs, iznākums ne vienmēr būs tas labākais, vēlamais un gaidītais, – sprieda Ingrīda Rieba.
Kolēģu vērtējumā par labāko māsu palīgu 2021. gadā tika atzīta Renāte Seiksta, kas pasākumā būt klāt nevarēja.
– Renāte šodien ir mācībās, viņa izvēlējusies papildināt savas zināšanas, jau otro gadu mācās Latvijas Universitātē māszinības, gatavojas kļūt par medicīnas māsu. Ticu, ka viņa būs laba un sirdssilta māsiņa, – pauda slimnīcas galvenā māsa.
Par „2021. gada darbinieku" tika atzīta Rita Antonoviča, viņai balvu pasniedza Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Artūrs Čačka.
Piesakot nomināciju „2021. gada māsa", dzemdību nodaļas vadītāja, ginekoloģe Anita Prušakeviča atzina, ka māsiņas ir palīgi visās jomās un bez viņām darbi neveiktos. Šo balvu ieguva Zinaida Smirnova.
– Jaunu speciālistu un cilvēku piesaiste Madonas novadā ir ļoti svarīga; prieks, ka Madonas slimnīcā sperti plaši soļi uz priekšu jauno ārstu piesaistē, arī pašvaldība daudz dara, lai tam palīdzētu, – neslēpa Agris Lungevičs. Kategorijā „2021. gada rezidents" balvu viņš pasniedza traumatoloģijas rezidentam Andrim Levim.
Savukārt kausu „2021. gada ārsts" no medicīniskās direktores Astrīdas Svilānes rokām saņēma traumatologs Rūdolfs Preiss.
– Medicīna ir amats, zinātne un arī māksla. Amats ir tas, ko medicīnā mācāmies visu mūžu, prasmes ir jāapgūst, pielietojam jaunākos zinātnes sasniegumus, bez kā medicīna nevarētu iet uz priekšu. Runājot par mākslu, bez tās arī neiztikt; nereti pat ļoti liela māksla ir sarunāties gan ar piederīgo, gan pacientu. Tā ir pat nedaudz aktiera profesija, kas vajadzīga, lai varētu tikt galā ar šiem darbiem. Pamatu pamats slimnīcai ir ārsts. Patiess prieks par šo cilvēku, kurš ir jauns, ļoti zinošs ārsts, ir brīnišķīgs cilvēks savā kolektīvā, – balvu pasniedzot, komentēja Astrīda Svilāne.
Laikrakstam „Stars" Andris Levis un Rūdolfs Preiss atzina, ka saņemtais apbalvojums ir negaidīts, bet arī patīkams pārsteigums. – Aizvadītais gads bija grūts, darba bija ļoti daudz, sakarā ar kovidu traumatoloģijā nāca klāt pacienti, ko uzņēmām, plūsma palielinājās. Darba ir izdarīts daudz, bet tas bijis iespējams, tikai pateicoties visam pārējam kolektīvam, – teica Andris Levis. Rūdolfs Preiss turpināja izteikto domu, uzsverot, ka saņemtā balva nav viena cilvēka, bet gan visas komandas nopelns.
– Ārsts bez māsas, māsas palīga nebūtu nekas. Tāpēc pateicība visiem kopā, – akcentēja Rūdolfs Preiss. Jaunie speciālisti atzina, ka Madonas slimnīca darbojas kā labi noslīpēts mehānisms, kur katram zobratiņam ir vislielākā nozīme.
Kurš ir tas cilvēks, kura iztrūkums darbā uzreiz tiek pamanīts? Kurš nekad neatsaka palīdzēt un nodrošina ikdienas darbu norisi? Par „2021. gada cilvēku" kolēģu balsojumā tika atzīts šoferis Aigars Asaris, kam balvu pasniedza Līga Šerna.
Savukārt noslēgumā ar ceļojošo kausu tika apbalvota struktūrvienība, kuras darbinieki, kā raksturoja iepriekšējais slimnīcas vadītājs Artis Stuburs, spējuši veiksmīgi strādāt ne vien individuāli, bet arī sastrādāties un saliedēties kolektīvā.
– Nodrošināt 24 stundas, katru dienu, visu gadu darbu nav viegli, sevišķi šajos laikos, kas kļūt arvien drūmāki. Tagad rādās, ka mūsu „draugs" kovids nebija nemaz tik slikts, cīņa ar virsstundām tāds sīkums vien tikai ir, bet būsim optimisti, – bijušos kolēģus uzrunāja Artis Stuburs.
Līga Šerna pateicās organizatoru grupiņai, kas palīdzēja sarīkot pasākumu, kā arī atbalstītājiem, tostarp SIA „R.A.L".

15.03.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px