Pieņemts lēmums apturēt Madonas pilsētas sporta centra masu vakcinācijas centra darbību, 9. martā ziņoja Madonas novada pašvaldība.
Nacionālais veselības dienests skaidroja, ka turpinās vakcinācija ģimenes ārstu praksēs, mājas un izbraukuma vakcinācija, savukārt vakcinācijas centri un vakcinācijas punkti lielveikalos gan novados, gan galvaspilsētā marta vidū slēdz savu darbību.
Mainoties pieprasījumam pēc „Covid-19" vakcinācijas pakalpojuma saņemšanas, vakcinācijas procesā no februāra vidus visā valstī tika uzsākts ieviest vairākas izmaiņas. „Vakcinācijas procesam ir raksturīga mainība un elastība. Redzam, ka dažādu apstākļu dēļ pēdējo nedēļu laikā manāmi samazinājusies iedzīvotāju interese par vakcināciju pret „Covid-19". Pēc visu vakcinācijas formu rādītāju analīzes pakāpeniski noslēgsies novadu centru un lielākās daļas vakcinācijas punktu darbība, joprojām intensīvi turpinot mājas vakcināciju senioriem virs 70 gadiem, kā arī cilvēkiem, kuri medicīnisku iemeslu dēļ nevar pamest savu dzīvesvietu, izbraukuma vakcināciju ciešā sadarbībā ar pašvaldībām. Vakcinācijas process turpināsies gan ģimenes ārstu praksēs, gan ārstniecības iestādēs, plānojam drīzumā sākt vakcinācijas procesu arī divos aptieku tīklos," stāsta NVD Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.
Madonas novada pašvaldība piebilst, ka, mainoties epidemioloģiskajai situācijai, var tikt lemts par Madonas masu vakcinācijas centra darbības atsākšanu. Tikmēr šobrīd iedzīvotāji aicināti vakcinēties pie tiem ģimenes ārstiem, kas veic vakcinācijas procesu, un Madonas slimnīcā.
15.03.2022.