LUBĀNĀ nākamnedēļ trīs dienu garumā norisināsies Veselības nedēļa projektā „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem".
– Kopš novadu reformas Lubāna tika pievienota jaunajam Madonas novadam, šis projekts notiks pirmo reizi. Mums jau ir pieredze šādu projektu organizēšanā, un dienas aprūpes centrs atrodas arī Lubānā, tāpēc vēlamies piedāvāt izglītojošas nodarbības lubāniešiem. Pirmā nodarbība notiks 14. martā, to vadīs masieris Armands Kurciņš no Rīgas, kas interesentiem lasīs lekciju par ūdens nozīmi organismā. Pati esmu to klausījusies, un jāatzīst, ka ļoti vienkāršā valodā tajā tiek pastāstīts par to, cik vajadzīgs un vērtīgs ūdens mums ir un ko labu tas dod organismam. Savukārt pēc šīs lekcijas Armands Kurciņš veltīs laiku tēmai „Pašmasāža" un parādīs cilvēkiem, kā iespējams pašrocīgi sevi izmasēt un iedarbināt ķermeni ikdienas gaitām. 15. martā ikviens interesents varēs apmeklēt fizioterapeita Emīla Ozoliņa informatīvi praktisku nodarbību, kurā viņš stāstīs, kāpēc mums mēdz sāpēt mugura un kāpēc jūtam diskomfortu. Bet 17. martā norisināsies uztura speciālistes Baibas Bērtiņas veselīga uztura gatavošanas meistarklase, viņa vēstīs, no kādiem ikdienā izmantotiem vienkāršiem produktiem ir iespējams pagatavot smūtijus, – ar aktivitātēm iepazīstina organizatore Kristīna Gribonika.
Būs padomāts arī par ģimenēm ar bērniem – gan lieli, gan mazi varēs spēlēt lielformāta spēles. Kristīna piebilst, ka nav iespējams konkrēti pateikt, kāda veida veselības tēmas cilvēkiem interesē vairāk – vienmēr atrodas ļaudis, kuriem piedāvātās nodarbības šķiet vērtīgas. Dažus uz tām pamudina aiziet draugi vai paziņas, citi to nolemj darīt paši. Nodarbības būs pieejamas ikvienam, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, bet sertifikātus uzrādīt nevajadzēs. Līdzīga satura nodarbības paredzētas arī Vestienā un Bērzaunē. Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar Kristīnu Griboniku (t. 26136243).
8.03.2022.