Arī VARAKĻĀNOS pie kultūras nama tāpat kā visā Latvijā trešdienas, 2. marta, vakarā pulksten 18, atsaucoties Latvijas Pašvaldību savienības aicinājumam vienoties atbalsta mītiņā, solidarizējoties ar Ukrainu tās tautu cīņā pret Krievijas militāro agresiju un par neatkarīgas valsts saglabāšanu, pulcējās vietējie iedzīvotāji.
– Sanākušos uzrunāja Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs, kas pateicās visiem, kuri šajās traģiskajās dienās atbalsta Ukrainu tās varonīgajā cīņā par savas zemes neatkarību un ir domās kopā ar ukraiņu tautu. Tika atskaņota gan Latvijas, gan Ukrainas himna, – par mītiņa norisi vēsta Varakļānu kultūras nama direktore Anita Upeniece. – Savukārt novada pašvaldības izpilddirektors Oskars Kančs savā uzrunā aicināja visus saglabāt mieru un uzsvēra to, ka mēs ar savu atbalstu palīdzam ukraiņu tautai stāvēt pretī nežēlīgajam ienaidniekam. Tāpat viņš aicināja mūs saglabāt vienotību, kas šobrīd īpaši nepieciešama. Iedzīvotāji bija aicināti nolikt svecītes pie kultūras nama, kas bija izgaismots Ukrainas karoga krāsās, kāpnēm. Skanēja mūzika – spēka dziesmas Ukrainai. Ļaudis pēc mītiņa vēl uzkavējās laukumā un nesteidza izklīst. Iedzīvotāji, tajā skaitā ģimenes ar bērniem, paužot savu atbalstu Ukrainai, turpināja nākt un iedegt svecītes pie kultūras nama līdz pat pulksten 20.
4.03.2022.