Līdz šim Ērgļu ciemā siltumapgādes pakalpojumu sniedza SIA „Granulu mobilais siltums", pamatojoties uz noslēgto līgumu „Par siltumenerģijas piegādi un lietošanu". Zināms, ka 2022. gada 31. maijā šis līgums beigsies, un uzņēmums neturpinās sniegt siltumapgādes pakalpojumu.
Kā 15. februāra komitejas sēdē secināja domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Šķēls, līdzšinējais Ērgļu novads Madonas novadā ienāca kā vienīgais, kuram siltumu nodrošinājis privātais siltuma piegādātājs.
– Pagājušais gads bija pēdējais uzņēmuma līguma darbības gads. Mēs pagarinājām līgumu ar šo komersantu vēl līdz šīs apkures sezonas beigām, diemžēl visa tā komersanta darbība norāda uz īstu nespēju veikt šo funkciju. Tāpēc sagatavots lēmumprojekts, ka pēc līguma darbības beigām ar SIA „Granulu mobilais siltums" siltumapgādes pakalpojums Ērgļos būtu nododams SIA „Madonas siltums", – komitejas sēdē skaidroja Aigars Šķēls.
Likuma „Par pašvaldībām" 15. panta 1. punkts kā pašvaldības autonomo funkciju nosaka organizēt iedzīvotājiem komunālos pakalpojumus, tostarp siltumapgādi, neatkarīgi no tā, kā īpašumā atrodas dzīvojamais fonds. Ņemot vērā, ka pašvaldības kapitālsabiedrība SIA „Madonas siltums" sniedz siltumapgādes pakalpojumus Madonas novada pašvaldības teritorijā, tā var rast iespējas nodrošināt siltumenerģijas pakalpojumu arī Ērgļu ciemā.
Madonas novada pašvaldības dome vienbalsīgi nolēma, ka no 2022. gada 1. jūnija siltumapgādes pakalpojumus Ērgļu ciemā sniegs SIA „Madonas siltums". SIA „Madonas siltums" uzdots līdz šā gada 31. maijam veikt visas nepieciešamās darbības, lai no 1. jūnija tā varētu nodrošināt siltumapgādes pakalpojumus Ērgļu ciemā. Šī lēmuma izpildē kontroli nodrošināt uzdots pašvaldības izpilddirektoram.
25.02.2022.