– Kā vērtējat 1. februārī Latvijā ieviesto depozīta sistēmu dzērienu iepakojumam, un vai jūs esat jau to izmēģinājuši? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Antra no Lubānas: – To vērtēju ļoti labi, un arī pati ieviesto jauninājumu izmantošu. Veikalos jau esmu redzējusi pudeles ar jauno depozīta zīmi un svītrkodu, bet pati vēl neesmu iegādājusies.
Madoniete Maija: – Esmu par to dzirdējusi. Tas ir labi, ka šāda depozīta sistēma ieviesta, varbūt tagad dzērienu iepakojums apkārt nemētāsies. Taču es pati neko tādu arī nepērku.
Uldis no Zvidzienas: – Arī pie mums Lubānā "top!" veikalā tā jau ir ieviesta. Pašam vēl nav gadījies neko nopirkt ar jauno depozīta zīmi, bet es jau labāk lietoju pašu saimniecībā izaudzēto produkciju. Žēl, ka netiek pieņemtas pudeles bez depozīta zīmes, jo daudziem iedzīvotājiem tās ir iekrātas lielos daudzumos. Varēja jau pieņemt, lai tās nenonāktu vidē, netiktu izmestas mežos utt.
Inga no Sarkaņu pagasta: – Man vēl nav gadījies tādu nopirkt, un neesmu dzirdējusi, ka kāds no paziņām depozīta sistēmu jau būtu izmantojis. Turklāt pati cenšos dzērienus plastmasas pudelēs nepirkt, man garšo tīrs ūdens. Taču tas ir labi, ka mums šāda sistēma ir – to jau sen vajadzēja ieviest. Jautājums vienīgi – cik veiksmīgi tā darbosies, bet to jau rādīs dzīve.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
23.02.2022.