Svētdien, 20. februārī, Ķīnas galvaspilsētā Pekinā noslēdzās Ziemas olimpiskās spēles, kur Latvijas olimpiskajā komandā piedalījās arī divi olimpisko spēļu debitanti – distanču slēpotāji no Madonas – Raimo Vīgants un Kitija Auziņa.
Jau piektdien Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļas galvenais speciālists sporta jomā Māris Gailums Rīgas lidostā sagaidīja Latvijas izlases distanču slēpošanas treneri Daini Vuškānu un slēpotāju Kitiju Auziņu. Savukārt Raimo Vīgantam beidzamās sacensības Pekinas Ziemas olimpiskajās spēlēs norisinājās sestdien – 28,4 kilometru brīvā stila distancē, un pēc olimpiskajām spēlēm sportists jau ceļā uz pasaules junioru U-23 čempionātu distanču slēpošanā Norvēģijā.
Latvijas distanču slēpotājas Kitija Auziņa un Estere Volfa trešdien, 16. februārī, noslēdza dalību olimpiskajās spēlēs ar komandu sprinta sacensību braucienu. Šī dueta līdere bija Kitija Auziņa, kas pirmajos divos posmos uzrādīja devīto ātrāko laiku, trešajā – pat sesto, bet Esterei Volfai visos trijos posmos bija 11. laiks. No 13 pusfināla dalībniecēm Baltkrievija neizgāja uz starta, bet Turcija tika apdzīta par apli. Abu pusfinālu summā Latvijai – 21. vieta.
Kā tika ziņots, abas slēpotājas bija apmierinātas ar paveikto un motivētas nākotnē uzrādīt vēl augstākus rezultātus.
– Darbiņš ir padarīts godam, – gandarīta pēc sacensībām bija Kitija Auziņa. Viņa norādīja, ka sportistes distancē atdeva sevi visu, tāpēc ir prieks par iespēto.
Aicināju arī Daini Vuškānu dalīties iespaidos par mūsu sportistu sniegumu olimpiādē.
– Domāju, ka visi novadnieki, kas sekoja olimpiskajām sacensībām pie TV ekrāniem, juta līdzi mūsu slēpotājiem – gan Raimo, gan Kitijai. Viņi bija aizbraukuši piedalīties sacensībās, nevis tāpat vien, bet cienīgi pārstāvēja mūsu valsti.
Raimo Vīgants piedalījās visās distancēs – skiatlonā, sprintā, 15 km klasiskajā slēpojumā, komandu sprintā un masu starta garajā distancē, ko laikapstākļu dēļ gan saīsināja. Lepojamies, ka Raimo Vīgants Latvijas distanču slēpošanas vēsturē olimpiskajās spēlēs izcīnīja vēl nebijušu panākumu – 20. vietu sprintā.
Olimpisko spēļu noslēdzošajā disciplīnā, slēpojot no 50 km saīsināto distanci, viņa izcīnītā 44. vieta masu starta garajā distancē arī ir līdz šim labākais sasniegums.
Ar savu veikumu mūsu slēpotāji bija kopumā apmierināti un karjerā pirmo olimpiādi uzskata par izdevušos, un rezultāti ir labi. Arī Kitija pierādīja, ka var cīnīties. Esam atgriezušies ar pozitīvām emocijām, atmosfēra komandā bija laba, par ko liecināja nelielās vienojošās sapulcītes pirms stafetēm un komandu sacensībām, ko noorganizēja Gunārs Ikaunieks, – stāstīja Dainis Vuškāns.
Raimo Vīgants garās distances saīsināšanu no sākotnēji plānotajiem 50 kilometriem nosaucis par loģisku, jo laikapstākļi bija sacensībām ļoti skarbi – gan vējš, gan sniega sanesumi trasē. Tomēr viņš bija gatavojies slēpot 50 kilometrus, bet organizatori lēma distanci saīsināt.
Kitija Auziņa ir paudusi uzskatu, ka Pekinas Olimpiskās spēles varētu nākt par labu Latvijas slēpošanas attīstībai. Ja jau olimpiskajās spēlēs slēpo četras mūsu valsts dalībnieces, tas vien jau ir stimuls. Viņa atzina, ka ir jāturpina strādāt, jo šis ir labs sākums attīstībai. – Ir jāiet arvien labāk un labāk, – motivēta nākotnē ir slēpotāja.
Pekinas Olimpiskajās spēlēs tika sadalīti pēdējie pieci no 109 medaļu komplektiem. Kopvērtējumā Norvēģija izcīnīja 16 zelta godalgas un uzvarēja komandu vērtējumā. Latvija, Igaunija un Polija dalīja 27. vietu — katrai pa vienai bronzas medaļai – 91 valsts konkurencē.
22.02.2022.