Kamēr Pekinā rit Ziemas olimpiskās spēles, pagājušās nedēļas nogalē – 5. un 6. februārī – slēpošanas un biatlona centrā "Cēsis" Priekuļos norisinājās Baltijas kausa biatlonā 3. kārtas sacensības. Vienlaikus šīs Latvijas, Igaunijas un Lietuvas jauno biatlonistu tikšanās ietvaros tika aizvadītas arī Latvijas kausa biatlonā 1. kārtas sacensības.
Sacensības organizēja Latvijas Biatlona federācija sadarbībā ar Starptautisko biatlona savienību un Cēsu novada pašvaldību. Sacensību pirmajā dienā sportistiem bija jāveic biatlona sprinta distance (jaunākās D grupas dalībniekiem – slēpošanas brīvā stila distance ar masu startu), bet otrajā – individuālā distance.
Abās biatlona sacensību dienās, Priekuļos sabraucot Latvijas, Igaunijas un Lietuvas sporta skolu un klubu sportistiem, spēkiem mērojās arī Madonas BJSS jaunie biatlonisti.
Par to, kā mūsējiem veicās, kādi bija apstākļi puteņa laikā trasēs, aicināju pastāstīt Madonas BJSS biatlona nodaļas vadītāju, treneri Airu Bērziņu: – Tā kā tās bija atklātās sacensības, visus sportistus vērtēja kopējā ieskaitē. Konkurence bija samērā liela un sīva. Cik paskaitīju, starta protokolā bija minēti 34 lietuviešu un 39 igauņu jauno biatlonistu vārdi. Tas ir pozitīvi, ka piedalījās tik daudz Baltijas valstu sportistu, līdz ar to varam salīdzināt savus spēkus ar viņu spēkiem. Varējām vērot, kā igauņiem darbojas slēpju smērēšanas serviss, treneri sazinās ar rāciju, un varam tikai secināt, ka mums nav apkalpojošā personāla, slēpes sagatavo treneri.
Taču madonieši nepadevās, cīnījās, izdevās iegūt arī kausus.
No Madonas BJSS biatlonistiem sprintā 2. vietu izcīnīja Keita Patrīcija Kolna C grupā, masu startā distancē 2. vieta – Dārtai Šķēlei D grupā. Savukārt individuālajā distancē
B grupā Madarai Veckalniņai – 2. vieta, D grupā Dārtai Šķēlei – 1. vieta, Ervīnam Kūlītim – dalīta 3. vieta. A grupā Raivim Voselim – 5. vieta. No mūsējiem slēpošanā ļoti labi sevi parādīja jaunākās D grupas audzēkņi. Masu startā no 4. līdz 7. vietai secīgi finišēja Luīze Miglone, Alise Plāte, Kerija Krēmere, Marta Lāsma Beķere.
Ja jāstāsta par laikapstākļiem – tos pārvarēt nācās ļoti smagi, jo bija sakritis ļoti daudz svaigā sniega, otrajā dienā tiešām bija ekstremāli – visu laiku sniga slapjš sniegs, kas mainījās ar lietu. Mazajiem otrajā dienā starts bija beidzamajiem, un bija jādodas trasē, kad no gaisa gāžas sniegputenis. Tāpēc arī šautuvē tika pieļauts ļoti daudz kļūdu. Taču visiem sportistiem bija vienādi apstākļi, kas ir jāpārvar. Šīs sacensības daudziem saistīsies ar puteni.
Ar pilniem sacensību rezultātiem var iepazīties vietnē www.biatlons.lv.
9.02.2022.