Februārī, kad cilvēki visvairāk ilgojas pēc pavasara, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs izsludinājis Tropu mēnesi.
Šajā laikā zinātkārus apmeklētājus gaida dažādi pārsteigumi un uzdevumi, kuri veicina izpratni par tropu mežu un tā iemītnieku dzīvi. Šogad Tropu mēnesis veltīts dažādām dzīvnieku maņām, tāpēc apmeklētāji kopā ar Tropu mājas viszini Naksnīti aicināti saredzēt, sadzirdēt, sataustīt un saost džungļus.
Naksnītis esot visnotaļ noslēpumains zvērs, kurš ar apmeklētājiem galvenokārt tiksies zoodārza sociālajos tīklos un attēlos dažādu uzdevumu lapās, tā padarot Tropu mājas apmeklējumu aizraujošāku.
Tropu mēneša atklāšanas pasākumā šodien Naksnītis klātesošos iepazīstinās ar dzelteno karalisko pitonu Bredu, kas jau ieradies zoodārzā, lai pēc gada iekārtotos uz dzīvi jaunajā Vides izglītības centrā.
Ar īpašu noskaņu Tropu mēnesī ciemos aicinās arī Nacionālā botāniskā dārza oranžērija Salaspilī, kur katru piektdienas un sestdienas vakaru, līdz 26. februārim, no pulksten 18 līdz 20.30 apmeklētāji aicināti apskatīt izgaismotās oranžērijas silto subtropu, vēso subtropu un tropu zāles.
Lai arī oranžērijā būtu jūtama Naksnīša klātbūtne, viņš sagatavojis īpašu dāvanu – dzīvnieku, kurš visvairāk līdzinās augam.
4.02.2022.