Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Depozīta sistēmas ieviešana

Redakcija

Autors • 31.01.2022.

Burtu lielums

Vai jūs zināt, ka 1. februārī Latvijā sāks darboties depozīta sistēma? – pirms jauninājuma ieviešanas jautājām sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Dace: – Šādas sistēmas ieviešanu vērtēju kā ļoti labu. Varbūt tad tik daudz vairs apkārt nemētāsies pudeles un cits iepakojums. Vienīgi žēl, ka varēs nodot tikai to iepakojumu, kam būs depozīta zīme, un pārējais tāpat nonāks konteineros kopā ar citiem atkritumiem, jo diemžēl daudzi atkritumus nešķiro. Bet es gan šķiroju.

Madoniete Spodra:
– Vēl ir daudz neskaidrību, bet es tik daudz tam līdzi arī nesekoju un neiedziļinos. Man ir aizdomas, ka es šo sistēmu neizmantošu, jo es neko tādu, kā iepakojumu varēs nodot, tikpat kā nepērku.

Madoniete Irēna:– Manuprāt, depozīta sistēma varētu samazināt dabas piesārņojumu. Tā rosinātu pudeles un citu iepakojumu, kas jo īpaši mētājas ceļmalās, tāpat gar meža ceļiem, nodot. Varbūt kāds pacels un nodos. Katrā ziņā es šo jauninājumu vērtēju pozitīvi. To jau sen vajadzēja ieviest.

Madoniete Vija: – Tas ir labi, ka depozīta sistēma sāks darboties. Zinu, ka līdz augustam ir noteikts pārejas periods, kad veikalos atradīsies iepakojums gan ar depozīta zīmi, gan bez tās. Es klausos ziņas un sekoju līdzi, kas notiek pasaulē, valstī un arī mūsu novadā.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ

1.02.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px