LAZDONAS pagastā jauniešu multifunkcionālajam iniciatīvu centram "Kodols" šogad 17. martā apritēs 10 gadu. Tā kā pastāv ierobežojumi organizēt lielākus pasākumus iekštelpās, joprojām tiek domāts, kā bijušie un tagadējie "Kodola" dalībnieki atzīmēs centriņa jubileju.
– Atceros, tas bija Ģertrūdes dienā, kad tika atvērts centrs. Tiesa, gadiem ejot, ir mainījies nosaukums, un tagad "Kodols" ir jauniešu iniciatīvu centrs, – atklāj tā vadītāja Ināra Fedotova.
Uz vaicājumu, kā ir iecerēts atzīmēt 10 gadu jubileju, vadītāja atbild: – Iespējams, ka to ar skaistu pasākumu varēsim darīt tikai vasarā, kad normalizēsies epidemioloģiskā situācija. Deviņu gadu dzimšanas dienu atzīmējām ar apvidus spēli brīvā dabā. Raugāmies ar cerību, ka vīrusi līdz ar pavasari atkāpsies, jo visiem apnicis valkāt maskas. Tagad, kad uz centru var nākt tikai tie jaunieši, kas ir vakcinēti vai pārslimojuši, ar "Covid-19" sertifikātiem, dalībnieku ir maz. Mēģinām sazināties, lai izzinātu jauniešu ierosinājumus. Nav īsti skaidrs, kādā formātā savu apaļo dzimšanas dienu varētu atzīmēt tagad. Kad sastopu bijušos centra aktīvistus, kas jau izauguši lieli, viņi saka: "Kad mēs gājām skolā, tad gan mums viss notika – gan "Popiela", gan talantu parāde, gan karnevāls, gan dažādas spēles, gan konkursi, gan talkas u. c."
1.02.2022.