Lielajā ģildē vakar notika koncerts „Margarita. Melodija. Mode", godinot mākslinieci Margaritu Vilcāni.
Kā aģentūru LETA informēja LNSO pārstāve Anna Babre, Lielajā ģildē no 29. janvāra līdz 26. februārim būs iespēja apskatīt multimediālo Margaritas Vilcānes skatuves tērpu izstādi, iezīmējot modes unikālo vietu estrādes jomā 20. gadsimta otrajā pusē. Tērpu māksliniece ir Ārija Punenova.
Dziedātājas jubilejas koncertā uzstājās Zigfrīds Muktupāvels, Normunds Rutulis, Intars Busulis, Daumants Kalniņš, grupa „Carnival Youth", koris „Anima", instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā un pati jubilāre. Līdzās Vilcānei uzstājās arī īpašie viesi – modes māksliniece Asnāte Smeltere un Raimonds Pauls.
A. Babre atzīmēja, ka M. Vilcāne ir viena no Latvijas populārākajām estrādes māksliniecēm. Viņas koncertdarbība ir cieši saistīta ar Lielās ģildes namu, kādreizējo Valsts filharmoniju, kā arī ar Ulda Stabulnieka vokāli instrumentālo ansambli „Tip top" un Rīgas Estrādes orķestri. M. Vilcāne koncertējusi gan kā solomāksliniece, gan duetā ar ilggadējo skatuves partneri Ojāru Grīnbergu.
Savukārt izstāde apskatāma Lielās ģildes Baltajā zālē no 29. janvāra līdz 26. februārim pirmdienās un otrdienās no pulksten 12 līdz 15, 29. janvārī un 19. februārī klāt esot idejas autorēm un modes māksliniecēm.
26.01.2022.