Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Jauna speciāliste Madonas slimnīcā

LAURA KOVTUNA

Autors • 20.01.2022.

Jauna speciāliste Madonas slimnīcā
Burtu lielums

Ar janvāri Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā uz pusslodzi uzsākusi strādāt vecmāte Agnese Lemeševska. Viņa atzinīgi novērtē slimnīcas atsaucīgo kolektīvu un harmonisko darba vidi, kas palīdzējis ātri iejusties. Tostarp arī uzsākt vadīt jauno ģimeņu skolu; šobrīd, kamēr klātienes nodarbības vēl sarežģī kovida ierobežojumi, – attālināti zoom lekcijās.

Iepazīstinot ar sevi, Agnese atklāj, ka dzimusi, augusi Rīgā, un par vecmāti viņa kļuvusi pēc 30 gadu vecuma, kad pašai jau bijuši trīs bērni. Pastrādājusi Rīgas Dzemdību namā, tad vēlreiz apprecējusies un kļuvusi par mammu diviem jaunākajiem bērniem. Šajā laikā ar vīru pārvākušies uz Zosēniem, un, bērniem uzsākot bērnudārza gaitas, attālināti vadījusi māmiņu skolu Rīgas centra apvienībā. Šā gada janvārī Agnese sāka strādāt Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā par vecmāti. Uzzinot par līdzšinējo lekciju vadīšanas pieredzi, viņai piedāvāts nodarbības vadīt arī Madonas slimnīcas topošajām vai esošajām ģimenēm ar mazulīšiem.
– Jauno ģimeņu skola domāta galvenokārt, lai mūsu dzemdētājas sagatavotu. Mans uzskats ir, ka 50% no veiksmīgām dzemdībām ir laba sagatavotība tām, – teic Agnese Lemeševska.
Kā jau minēts, šobrīd lekcijas tiek organizētas attālināti, un pirmā notika 18. janvārī ar tematu „Pēcdzemdību periods un zīdīšanas uzsākšana". Jau 25. janvārī gaidāma nodarbība „Jaundzimušā aprūpe un hendlings". Ar februāri sāksies pilnais jeb četru nodarbību cikls, kuru ievadīs tēmas par gatavošanos dzemdībām un pašu dzemdību procesu. Nodarbības ir maksas, un tām iepriekš ir jāpiesakās pa tālruni 29415282; ir iespējams noklausīties gan vienu, gan pāris interesējošo nodarbību, var arī iziet visu ciklu. Kolīdz būs iespējams brīvāk tikties klātienē, lekcijas varētu tikt organizētas Madonas slimnīcā, taču kopumā cilvēki paši šobrīd labprāt izvēlas attālinātas nodarbības, sevišķi, ja jāmēro lielāks attālums. – Arī, ja ir slikts laiks, ir ērtāk ar savu tējas krūzi skatīties kursus mājās, nevis kaut kur traukties, – nosmej Agnese.
Viņai pašai uz darbavietu Madonā sanāk braukt stundu, kas laukos nu jau vairs neesot nekāds lielais attālums.
Madonas slimnīcā viņa aizvadījusi pirmās divas dežūras, kuru laikā pieņēmusi dzemdībās divas meitenītes un trešo – ķeizargriezienā. – Kolektīvs ir ļoti jauks un atsaucīgs, tā kā man tomēr ir bijusi pauzīte darba gaitās. Visu ierāda, palīdz, ļoti harmoniski, man patīk, ka ar sievieti var mierīgi, no sākuma līdz beigām darboties, kas lielās iestādēs varbūt ne vienmēr tā sanāk. Bet šeit ir ļoti jauki, – pirmos darba soļus Madonas slimnīcā raksturo vecmāte.

21.01.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px