SIA "Madonas karameles" produkcija ir viens no veidiem, kas raksturo Madonas novada garšu. Blaževiču ģimenes uzņēmumam Madonā – karameļu ražotnei – šis būs devītais darba gads. Nu jau divi gadi pagājuši, kopš jāsadzīvo ar pandēmijas diktētajiem epidemioloģiskajiem nosacījumiem.
Kaut karameļu ražotne strādā, ražošana notiek, karameļu darbnīcas apmeklējumi, kur katrs varēja iepazīt konfekšu gatavošanas procesu un izgatavot savu karameli, ir pārtraukti.
Arī ražotnes veikaliņš Rīgas ielā 1 patlaban ārkārtējās situācijas apstākļos ir slēgts, radošās karameļu gatavošanas darbnīcas nevar notikt pandēmijas ierobežojumu dēļ. Karameļu ražotne darbojas, tur Arnis un Linda Blaževiči strādā pēc sava ritma, un tik daudz produkcijas, cik nepieciešams piegādēm citiem veikaliem, pasūtījumiem, tiek saražots.
– Kā mazie ražotāji izjūt šo pandēmijas laiku, vai grūtāk ir realizēt produkciju? – jautāju ražotnes saimniekiem.
– Kāda ir vajadzība, pieprasījums, tā arī ražojam. Protams, gadumijas svētku laiks ir konfekšu laiks, un arī karameles izvēlas lielākoties bērnu priekam. Gados pirms pandēmijas jau labu brīdi pirms Ziemassvētkiem bija speciālie pasūtījumi, bet pagājušā gada nogalē šādu pasūtījumu nebija. Iepriekš pasūtījumi Ziemassvētkiem un jaunajam gadam sākās jau no rudens, bet ārkārtējā situācija, arī "lokdauns" ietekmēja pieprasījumu pēc mūsu produkcijas. Tagad vispār vairāki mazie veikali ir aizslēguši durvis ciet, jo nav noslēpums, ka mainījusies situācija, izdevumi veikalu uzturēšanai ir krietni palielinājušies, sadārdzinājušies maksājumi par elektrību, apkuri, citiem resursiem, un jāvērtē, kā ir jāstrādā, lai būtu ekonomiskāk, lai noturētos, – raksturoja SIA "Madonas karameles" valdes loceklis Arnis Blaževičs.
Pagājušā gada nogalē "Madonas karameles" piedalījās amatnieku un mājražotāju tirdziņā SIA "Ādere A" tirgus laukumā, un saldumus pircēji izvēlējās dāvanām svētkos. – Tas bija labi, ka tirdziņš pēc ilgāka pārtraukuma atkal varēja notikt, un mums tur labi veicās.
SIA "Madonas karameles" ar savu produkciju pagājušajā gadā atbalstīja arī vairākus vietējos, novada pasākumus, piemēram, "Sudraba gailis", tāpat iepriecināja bērnus, kas nokļuvuši Madonas slimnīcā, kā arī karameles aizceļoja uz Krustpils novadu.
SIA "Madonas karameles" ražo dažādu garšu konfektes, ieskaitot karameles ar ingveru, ar ziedputekšņiem, ar ķiplokiem, kas tapušas sadarbībā ar dažādiem uzņēmumiem. "Madonas karameles" konfektēm izvēlas gan individuālu dizainu, gan dabiskas izejvielas, jo ražošanā netiek izmantotas sintētiskas krāsvielas un piemaisījumi. Kopumā konfekšu veidi jau tuvojas otrajam desmitam. Šeit tiek radītas karameles ar ogu/augļu gabaliņiem, karameles ar dažādu augļu un ogu garšu, arī želejkonfektes, netiek aizmirsta cukurvate, ar ko tika sperti pirmie soļi saldumu pasaulē, un dažādas konfektes pēc individuāliem pasūtījumiem. Uzņēmums "Madonas karameles" ir pabeidzis LIAA Madonas biznesa inkubatora inkubācijas programmu. Izmantojot grantu iespējas, jau pirms gada produkcijai tapis skaists iepakojums. Ar produkcijas dažādību var iepazīties mājaslapā www.karameles.lv.
Ziemassvētki pagājuši, tagad jau var domāt par to, kā gatavot un noformēt saldumus Lieldienām, jā, vēl pirms tam – Valentīna dienai; ar cerību, ka pandēmijas krīze kaut kad tiks pārvarēta.
21.01.2022.