– Kā jūs pārdzīvojāt stipro vēju, kas pirmdien plosījās teju visā Latvijā, daudzviet sasniedzot vētras spēku un nodarot lielus postījumus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Valentīna no Mārcienas: – Savā dzīvesvietā to tik ļoti neizjutu, kaut gan vakarā arī pie mums vējš bija daudz lielāks. Taču elektrība nepazuda, arī par to, ka mūspusē būtu nodarīti lieli postījumi, neesmu dzirdējusi.
Madoniete Anita: – Madonā tik traki nebija, bet Latvijā tika gāzti koki un mājām norauti jumti. Protams, klimats ir strauji mainījies, taču dzīvē esmu izbaudījusi ne to vien. Esmu Sibīrijas bērns, dzīve Latvijā ir kā sapnis: nekur nav tik labi, kā Dzimtenē.
Madonietis Arnolds: – Tagad gan viss kas notiek. Daba ir sabojāta – ko vairs labu var gaidīt? Nav jau tā, kā kādreiz bija, kad laiks atbilda gadalaikiem. Bet tagad nevar saprast: te atkusnis, te plus divdesmit, te atkal sals. Siltais un aukstais gaiss sajaucas, un tā tie lielie vēji rodas.
Agnese no Mārcienas: – Personīgi es nejutu, bet vakar, kad gaidījām bērnus no bērnudārza un autobuss kavējās, mēs, vecāki, sākām jau uztraukties. Izrādījās, ka ceļa posmā starp Ļaudonu un Mārcienu vējš izgāzis koku. Internetā izlasīju, ka kāda sieviete gājusi bojā, tāpat vienai mājai Ādažos norauts viss jumts, un citas satraucošas ziņas. Pie tādiem lieliem vējiem nav pierasts tieši ziemā.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
19.01.2022.