Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Apkure šoziem sagādā problēmas

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 18.01.2022.

Burtu lielums

Janvāra sākumā TV3 raidījumā „Bez tabu" vairāki ērglēnieši izteica neapmierinātību ar siltuma nodrošināšanu šajā apkures sezonā, kad dzīvokļos, bērnudārzā, Ērgļu apvienības pārvaldes ēkā nereti esot jāsalst un tad nav arī saprotams, vai tiešām ir jāmaksā par aukstumu. Šo pakalpojumu Ērgļos jau vairākus gadus sniedz SIA „Granulu mobilais
siltums".

Vai šajā ziņā ir kas mainījies un situācija uzlabojusies, komentēt lūdzām Ērgļu apvienības pārvaldes vadītāju Elitu Ūdri.
– Pēc sižeta televīzijā kādu laiciņu nelielu uzlabojumu izjutām, bet nu atkal ik pa laikam atskan iedzīvotāju telefona zvani un tiek pausta neapmierinātība par nepietiekamu siltumu dzīvokļos. Varam tikai nojaust, vai šādas problēmas rodas kurināmā trūkuma dēļ vai tāpēc, ka tas nav tik kvalitatīvs. Taču sūdzības ir joprojām. Grūti arī pateikt, vai tās izdosies novērst šoziem. Taisnību sakot, mēs ar nepacietību gaidām pavasari, siltumu, kad ātrāk noslēgtos apkures sezona, – uzsvēra Elita Ūdre.
Savulaik siltumu Ērgļos nodrošināja pašvaldības komunālais uzņēmums, bet tad Ērgļu novada pašvaldība mainīja siltumapgādes stratēģiju un pieņēma lēmumu sadarboties ar SIA „Granulu mobilais siltums", kas solīja kvalitatīvu pakalpojumu. Sākums bija daudzsološs, taču tad sākās problēmas. Nepietiekamu siltumu dzīvokļos ērglēnieši jau izjuta arī iepriekšējās apkures sezonās.
Vaicāta, vai pie tā, ka netiek nodrošināts pietiekams siltums dzīvokļos un citos objektos, ir vainojama katlumāja, apkures katls vai maģistrālie siltumtīkli, apvienības pārvaldes vadītāja atzina, ka, protams, pārvades tīkli ir novecojuši, tomēr, viņasprāt, lielākā problēma ir tieši darba organizācijā.
Taču – kā ir ar rēķiniem, vai tos vismaz pašvaldība apmaksā regulāri un vai iedzīvotājiem ir lieli parādi (īpaši šajā sezonā, kad rēķini par apkuri ir būtiski palielinājušies visā valstī)? E. Ūdre informēja, ka šai ziņā attiecībā uz pašvaldību viss esot kārtībā, bet iedzīvotāju maksājumi gan esot paša uzņēmuma ziņā.
– Apkures rēķini šoziem arī pie mums ir palielinājušies, kāpums ir ļoti liels, neraugoties uz to, ka dažas dienas siltuma nebija vispār. Tomēr, kā jau visas valsts un pašvaldību iestādes, arī mēs rēķinus apmaksājam laikus, kaut reizēm arī pukojamies, ka, nesaņemot kvalitatīvu pakalpojumu, ar to nevajadzētu steigties. Domājam arī par izmaiņām, lai nodrošinātu kvalitatīvāku siltumapgādi Ērgļos turpmākajās apkures sezonās, kas apmierinātu iedzīvotājus. Ar SIA „Granulu mobilais siltums" līgumu pagājušajā gadā pagarinājām tikai līdz šīs apkures sezonas beigām. Kad tā noslēgsies, vērtēsim un domāsim, ko darīt turpmāk. Varbūt siltumapgādi Ērgļos varētu pārņemt SIA „Madonas siltums" vai SIA „Bērzaunes komunālais uzņēmums", katrā ziņā arī šāda iespēja jāizvērtē, – piebilda Elita Ūdre.

19.01.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px