Kvalifikācija ir noslēgusies, un jau ir zināms Latvijas komandas sastāvs. Slēpošanas saimi Ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā pārstāvēs rekordliels dalībnieku pulks – deviņi sportisti. Visvairāk – seši – sportistu kvalificējušies distanču slēpošanā, kas lielā mērā ir, pateicoties Patrīcijai Eidukai, divi – kalnu slēpošanā, viens – ziemeļu divcīņā. Prieks par to, ka no sešiem distanču slēpotājiem trīs ir no Madonas – Phjončhanas Olimpisko spēļu dalībnieks Indulis Bikše, Raimo Vīgants un Kitija Auziņa, kuriem šīs būs pirmās Olimpiskās spēles.
Sieviešu distanču slēpošanā, pateicoties Patrīcijas Eidukas augstvērtīgajam sniegumam, Latvijai Pekinā ir četras vietas. Bez Patrīcijas uz trim kvotām pretendēja ne tikai slēpotājas, bet arī biatlonistes Baiba Bendika un Annija Keita Sabule. Slēpošanas federācija gan izlēma viņas olimpiskajā komandā distanču slēpošanā neiekļaut. Kā TV sporta ziņās pauda Latvijas Slēpošanas federācijas atbildīgais par distanču slēpošanu Jānis Puida, galu galā lēmums ir tāds, ka dāmu konkurencē kopā ar Patrīciju Eiduku Latviju pārstāvēs Kitija Auziņa no Madonas, Estere Volfa no Cēsīm un Samanta Krampe no Rīgas, SS "Arkādija". Vīru konkurencē Latviju pārstāvēs mūsu novadnieki Raimo Vīgants un Indulis Bikše. Aiz strīpas palika biatlonists Roberts Slotiņš. Biatloniste Baiba Bendika Latvijas olimpiskajā komandā iekļauta sacensībām biatlonā. Pekinas Ziemas olimpiskajās spēlēs Latviju biatlonā varēs pārstāvēt tikai viena sportiste sieviešu konkurencē, liecina Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) pirmdien publicētā informācija. Tādējādi starta vieta ir nodrošināta Baibai Bendikai, bet vīriešu konkurencē Latvijas biatlonam ir atvēlēta rezervistu loma.
Kalnu slēpošanā sacensībā par to, kurš iegūs vienīgo ceļazīmi uz Pekinu (cīņa notika starp Žaku Gedru, Lauri Opmani un Miku Zvejnieku) uzvarēja Miks Zvejnieks. Dāmu konkurencē atslēgas kaula lūzums neļauj doties uz Olimpiskajām spēlēm labākajai Latvijas pārstāvei Dženiferai Ģērmanei. Viņas vietu ieņems Liene Bondare.
Savukārt pirmo reizi vēsturē Latvija Olimpiskajās spēlēs būs pārstāvēta ziemeļu divcīņā. Olimpiskajām spēlēm kvalificējies Markuss Vinogradovs, kas trenējas Norvēģijas klubā Tronheimā.
Līdz Pekinas Olimpiskajām spēlēm, kas norisināsies no 4. līdz 20. februārim, atlikušas skaitītas dienas. Februārī gaidāmajās 2022. gada Pekinas Olimpiskajās spēlēs Latviju varētu pārstāvēt 56 sportisti, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdē paziņoja Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Žoržs Tikmers un ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks. No tiem 25 būs Latvijas hokeja izlases spēlētāji un 31 individuālo sporta veidu pārstāvis. No individuālo sporta veidu pārstāvjiem vairāk nekā pusei jeb 17 šīs būs pirmās olimpiskās spēles. Komandas vidējais vecums ir apmēram 25 gadi, un tā būs viena no Latvijas jaunākajām sportistu delegācijām ziemas olimpiskajās spēlēs.
19.01.2022.