Ar lielu slēpotāju ieinteresētību un aktivitāti pagājušās nedēļas nogalē – 15. un 16. janvārī – sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" norisinājās FIS Latvijas čempionāta distanču slēpošanā pirmā posma sacensības. Pieaugušajiem un junioriem Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās Madonā turpinājās noslēdzošā cīņa par ceļazīmi uz 2022. gada ziemas centrālo notikumu sportā – Olimpiskajām spēlēm Pekinā.
Mūsu, Latvijas komandas, olimpiešu vārdi tiks nosaukti jau šajās dienās, bet distanču slēpošanas seši Olimpisko spēļu dalībnieki – divi vīrieši un četras sievietes – vēl nedēļas nogalē devās cīņā par FIS punktiem.
Dodoties distancē, katrs cenšas parādīt savu labāko sniegumu, ko, protams, var ietekmēt dažādi neparedzēti apstākļi un faktori.
Kā jau "Stars" rakstīja, starp pretendentiem atlasei uz Ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā ir arī trīs mūsu novadnieki – Raimo Vīgants, Indulis Bikše un Kitija Auziņa, no kuriem Latvijas čempionātā slēpoja un par savu sportisko gatavību olimpiskajām spēlēm simtprocentīgi pārliecināja vien Raimo Vīgants.
Ņemot vērā konkurenci atlasē, īpašs saspringums čempionātā bija jūtams sieviešu grupā, kur vēl distancēs tika skaidrotas "attiecības", kuras trīs slēpotājas pievienosies Patrīcijai Eidukai no Aizkraukles novada, kas jau ar saviem panākumiem FIS sacensībās un vietu starptautiskajā distanču slēpotāju reitingā ir pārliecinoši iekļuvusi Latvijas olimpiskajā komandā.
Latvijas čempionātā sieviešu sacensībā nepiedalījās Madonas distanču slēpotāja Kitija Auziņa, kas, lai tiktu uz Pekinu, bija devusies startēt sacensībās Igaunijā, Otepē, savās "Smeceres sila" mājas trasēs nepiedalījās arī Phjončhanas Olimpisko spēļu dalībnieks Indulis Bikše. Varbūt tāda bija izraudzītā cīņas taktika.
15. janvārī sprinta sacensībās klasiskajā solī vīriešiem sacentās 34 dalībnieki, bet sievietēm uz starta stājās 17 slēpotājas. 16. janvārī distancē ar intervāla startu dalībnieku skaits, salīdzinot ar pirmo dienu, bija pieaudzis. Svētdienas sacensībās vīriešiem 10 km brīvā stila distancē ar intervāla startu sacentās 40 dalībnieki, bet sievietēm 5 km distancē spēkiem mērojās 23 slēpotājas.
Jau ierasti sacensībās, kas tiek rīkotas sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils", piedalās arī Lietuvas slēpotāji, šoreiz gan FIS Latvijas čempionātā sacentās tikai Latvijas pārstāvji.
Toties jaunāko grupu pārstāvji uz slēpošanas krosu bija sapulcējušies kuplā skaitā, pārstāvot Aizkraukles, Alūksnes, Madonas, Gulbenes, Krāslavas sporta skolu, CPSS, SS "Arkādija", Daugavpils ISVS, Talsu novada sporta skolu, Ogres biatlona klubu u. c. Līdzās distanču slēpotājiem savu meistarību trasēs apliecināja arī biatlonisti un ziemas orientēšanās sportisti, kam arī sacensību nav nemaz tik daudz bijis ierobežojumu dēļ.
Abās sacensību dienās – gan sprintā klasiskajā stilā, gan arī brīvā stila distancē ar intervāla startu – pārliecinošu uzvaru izcīnīja mūsu novadnieks Raimo Vīgants. Sprintā otrajā vietā – Roberts Slotiņš no SS "Arkādija", trešais – madonietis, juniors Lauris Kaparkalējs.
Dāmām abās sacensību dienās nepārspēta palika cēsniece Annija Keita Sabule. Sprintā otro vietu ieņēma Adriana Osmane no SS "Arkādija", trešajā vietā – Elīza Bleidele no Cēsu pilsētas sporta skolas (CPSS).
Īsajā distancē ar intervāla startu pamainījās 3. vietas ieguvējs – pēc Raimo Vīganta un Roberta Slotiņa šoreiz finišēja Edijs Eiduks no Aizkraukles sporta skolas, jo Lauris Kaparkalējs zaudēja tikai sekundi. Abi dalībnieki nākotnē varētu būt cienīgi pretendenti cīņā par līdzdalību Ziemas olimpiskajās spēlēs.
Dāmām aiz 1. vietas ieguvējas Annijas Keitas Sabules ierindojās Estere Volfa no CPSS un Samanta Krampe no SS "Arkādija".
Labi panākumi Latvijas čempionātā, kā arī godalgotas vietas bija Madonas BJSS audzēkņiem. V18 grupā sprintā godalgu ieguva madonietis Gustavs Sināts, kas ieņēma savā grupā trešo vietu svētdienas sacensībās. V18 grupā Raineram Upeniekam – 4. vieta, Silvestram Švaukstam – 6. vieta.
Sprintā S16 grupā uzvarēja Madonas BJSS audzēknes: pirmā – Linda Kaparkalēja, otrā – Madara Veckalniņa. Šajā grupā skikrosā ātrākās bija Madonas BJSS audzēknes Linda Kaparkalēja un Lauma Vīgante, otro vietu izcīnīja ziemas orientēšanās sportists Ritvars Ļepeškins. S14 grupā uzvarēja Madonas BJSS audzēkne Helēna Roštoka, Lāsmai Martai Beķerei un Alisei Plātei attiecīgi – 4. un 5. vieta. S12 grupā 1.-4. vietā ierindojās attiecīgi Sabīne Grudule, Liene Riekstiņa, Dārta Ruļuka, Anete Vintiša.
Savā mājas trasē bez konkurences S60 grupā vietas sadalīja arī sporta veterānes – Dzidra Širve (1. vieta) un Zinaīda Rācenāja (2. vieta), V60 grupā 3. vietu izcīnīja Jānis Putniņš.
Latvijas čempionātā Madonā piedalījās FIS Latvijas čempionāta distanču slēpošanā tehniskais delegāts Jānis Puida. Uzvarētāji tika apbalvoti ar diplomiem, medaļām un balvām ("Tavam smaidam").
Ar sacensību protokoliem var iepazīties vietnē www.infoski.lv un www.smeceressils.lv.
18.01.2022.