Vakar gandrīz pēc divu mēnešu pārtraukuma darbu atsāka Namsaimnieka kase Madonas novada pašvaldības ēkā Saieta laukumā 1.
SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Oskars Janovičs, vaicāts par kases turpmāko darba laiku, informēja, ka tā būs atvērta tāpat kā līdz šim – katru mēnesi no 10. līdz 25. datumam, izņemot brīvdienas un svētku dienas. Klienti tiks apkalpoti pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās no pulksten 8 līdz 16; piektdienās – no pulksten 8 līdz 15; pusdienas pārtraukums no pulksten 12 līdz 13.
Nenoliedzami, šī ir patīkama ziņa tiem, kas komunālos maksājumus joprojām veic skaidrā naudā, jo īpaši senioriem, kuriem nav ne datora, ne interneta, ne arī tādu iemaņu, lai norēķinus veiktu elektroniskajā vidē. Lielākās raizes sagādāja SIA „Madonas ūdens" rēķinu apmaksa tiem klientiem, kas pēc maksas ieviešanas par drukātā formāta rēķinu piegādi visos trijos pašvaldības uzņēmumos (1,45 eiro) izvēlējās „Madonas ūdens" piedāvāto iespēju saņemt tos telefonā. Taču situācijā, kad pašvaldības ēkā nestrādā Namsaimnieka kase, tos tikpat kā nekur citur nav iespējams apmaksāt. Kā, daloties savā pieredzē, atklāja vairāki pensionāri, vienīgi pasts izrādījis pretimnākšanu, protams, attiecīgi iekasējot komisijas naudu. Savukārt SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Oskars Janovičs atzina, ka, spriežot pēc parādiem, kas šajos divos mēnešos, kamēr kase bijusi slēgta, nav īpaši palielinājušies, lielākā daļa tomēr ir atradusi iespēju tos apmaksāt. Viņš informēja, ka uzņēmums sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību izvērtē arī citas iespējas, lai rastu alternatīvu risinājumu un iedzīvotājiem šādā un līdzīgā situācijā vairs nebūtu jāpiedzīvo tādas neērtības.
14.01.2022.