Prestižajā distanču slēpošanas seriālā "Tour de ski" atzīstami sprintā noslēpojis Latvijas labākais distanču slēpotājs Raimo Vīgants no Madonas, kas 111 dalībnieku vidū apsteidza vairāk nekā pusi konkurentu un tāpat kā pērn "Tour de ski" pirmajā posmā iekļuva labāko piecdesmitniekā.
Otrajā posmā madonietis mocījās ar slēpju "turēšanu" kāpumos un 104 dalībnieku konkurencē 15 km klasiskā stila distancē ar intervāla startu ierindojās 82. vietā.
Raimo Vīgants pagājušajā gadā savu pirmo "Tour de ski" sāka ar 44. vietu sprintā brīvajā stilā un gandrīz to pašu atkārtoja arī šogad, uzrādot 47. laiku (+12,65 un 96 FIS punkti), tikai četras sekundes simtdaļas paliekot aiz pazīstamā Endrjū Masgreiva, kas pirms dažiem gadiem Norvēģijas čempionātā pārspēja visus norvēģus. Madonietis līdz ar to pirmo reizi šosezon iekļuva TOP 50.
Līdz trīsdesmitniekam jeb ceturtdaļfinālam sportistam pietrūka nepilnas trīs sekundes. Vīgantu tikai nedaudz (0,4 sek.) apsteidza labākais no igauņiem Marko Kilps, bet aiz Raimo palika vairākkārtējais olimpiskais čempions distancē un savulaik arī PK posmos sprintā godalgotās vietas izcīnījušais šveicietis Dario Kolonja, kā arī krievi Aleksejs Červotkins un Deniss Spicovs.
Finālā cerības nevienam neatstāja pasaules labākais sprinteris Johanness Hesflots Klēbo no Norvēģijas, aiz sevis atstājot francūžus Ričardu Žuvu un Lukasu Šanavā. Tā vairākkārtējam olimpiskajam un pasaules čempionam bija 42. uzvara PK posmos.
Raimo Vīgants trenējas Igaunijas komandā, un, tāpat kā Patrīcijai Eidukai pēc lieliskā starta pirmajā dienā sprintā, nākamajā dienā 15 km klasikā ar intervāla startu sniegotos laikapstākļos viņam nācās pamocīties un samierināties ar tālu vietu un lielāku laika deficītu, nekā citās šīs sezonas distancēs. Līdz ar to diemžēl nesanāca šā gada tūrei pielikt skaistu punktu. Jau pirms tūres bija zināms, ka, tā kā Igaunijas komanda trešdien dodas mājup, arī madonietis piedalīsies tikai pirmajos divos posmos. Līdz ar to 2020. gada pasaules U-23 čempionāta 9. vietas ieguvējam "Tour de ski" sacensības neturpinājās.
Līdzīgi kā Patrīcijai arī Raimo slēpes nebija pietiekami labi sagatavotas, līdz ar to arī madonietis pēc sekmīgās pirmās dienas otrajā posmā uz labu rezultātu nevarēja cerēt. Beigās Raimo no uzvarētāja Īvo Niskanena atpalika gandrīz četras ar pusi minūtes (4:23). Pirms mēneša PK posmā Rukā šajā pašā distancē Somijas klasikas meistaram un uzvarētājam Vīgants zaudēja mazāk nekā trīs minūtes.
Aiz Niskanena otro vietu ieguva un pēc vairāku startu pārtraukuma trijniekā atgriezās nestabilu sniegumu šajā sezonā rādošais krievs Aleksandrs Boļšunovs. Tikmēr pirmo reizi šosezon trijniekā tika norvēģis Pols Gulbergs, kas aiz sevis ceturtajā vietā atstāja savu tautieti un sprinta "karali" Johannesu Klēbo. Savu šā gada labāko rezultātu, kas sasniegts janvārī, atkārtoja sešnieku noslēgušais itālis Frančesko de Fabiāni.
Raimo Vīgants sarunā atklāj, ka snigšana viņu nav satraukusi, drīzāk otrādi – priecējusi.
– Kopumā šodien (15 km klasikā) gāja interesanti. It kā biju mazliet iepriecināts par laikapstākļiem, jo cerēju, ka šis smagais laiks man būs parocīgs. Sākot sacensības, likās, ka ātrums ir labs, bet, nonākot līdz trenerim un sadzirdot laiku, cik atpalieku no vadošajiem, biju pārsteigts, – savu vilšanos par lielo atstarpi neslēpj Latvijas izlases līderis vīriešiem Raimo Vīgants.
Viņš skaidro, ka slēpes slīdējušas labi, taču atspēriena zona nebija īsti pareizi iesmērēta, tāpēc sanāca sarežģījumi kāpumos: – Mocījos šoreiz tieši kalnos, lai iegūtu atspērienu. Pirmajā dienā sprintā bija labāk, bet klasikas distancē sajutu, ka it kā "bremzes" uzliktas.
IVARS BĀCIS
5.01.2022.