Madonas novada pašvaldība 21. decembra domes ārkārtas sēdē lēma par pašvaldībai piederošā transportlīdzekļa – GAZ 3307 – utilizēšanu.
Domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Šķēls atgādināja, ka vienā no iepriekšējām domes sēdēm tika lemts par šī tran-
sportlīdzekļa, kas ir Dzelzavas pagasta pārvaldes rīcībā, nodošanu atsavināšanai izsolē ar augšupejošu cenu. Uzsākot šo procesu, atklājies nepatīkams fakts, ka ir uzkrājies ievērojams ceļu nodokļa parāds.
Lēmumprojektā skaidrots, ka transportlīdzeklis no 2011. gada, kad tā ekspluatācija tika pārtraukta, nav ticis noņemts no uzskaites Ceļu satiksmes drošības direkcijas transportlīdzekļu reģistrā. Auto faktiski netika izmantots, tam netika veikta tehniskā apskate, bet tika turpināts aprēķināt ekspluatācijas nodokli līdz 2016. gadam, kad automašīna CSDD reģistrā kļuva neaktīva. Lai automašīnu sagatavotu pārdošanai izsolē, sedzot visas pašvaldības saistības CSDD, būtu nepieciešami aptuveni 800 eiro, taču automašīnas novērtējums un izsoles apstiprinātā sākumcena ir vien 400 eiro. Lai nerastos pašvaldībai finansiāli izšķērdīga un neizdevīga situācija, risinājums ir šo transportlīdzekli izslēgt no CSDD reģistra (4 eiro izmaksas) un nodot utilizācijai, iegūstot vismaz kādu summu.
Ar balsu vairākumu un vienu „atturas" (Andrejs Ceļapīters) tika nolemts atcelt pašvaldības lēmumu par transportlīdzekļa atsavināšanu izsolē, bet gan nodot transportlīdzekli utilizācijai.
4.01.2022.