21. decembra domes ārkārtas sēdē tika izskatīts jautājums par jaunizveidotās Madonas novada pašvaldības iestādes „Madonas novada bāriņtiesa" priekšsēdētāja vietnieka, bāriņtiesas locekļu un bāriņtiesas priekšsēdētāja p. i. iecelšanu. Iepriekšējais konkurss uz izsludināto bāriņtiesas priekšsēdētāja amatu beidzies bez rezultāta, tādēļ drīzumā tiks izsludināts jauns konkurss uz šo vakanci.
Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Uģis Fjodorovs informēja – lai nodrošinātu bāriņtiesas darbību, ko paredzēts uzsākt ar nākamā gada 1. janvāri, pašvaldība izsludināja pretendentu konkursu bāriņtiesas priekšsēdētāja, vietnieka un 11 locekļu amatiem. Pēc viņa stāstītā, bāriņtiesas priekšsēdētāja amatam pieteicās viens pretendents, uz priekšsēdētāja vietnieka amatu – divi pretendenti, 14 – uz bāriņtiesas locekļu amatiem.
– 11. novembrī Madonas novada pašvaldība izveidoja komisiju, lai veiktu konkursu uz šiem amatiem. Tika izveidots konkurss divās kārtās. Pirmajā kārtā tika izvērtēta pretendentu atbilstība Bāriņtiesu likumā noteiktajai izglītībai un darba pieredzei, otrajā kārtā – veiktas pārrunas ar pretendentiem darba intervijas ietvaros. 17. decembrī pretendentu atlases komisija, izvērtējot visus pretendentus un ņemot vērā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) atzinumu, kas tika pieprasīts, lai novērtētu iepriekšējās novada bāriņtiesas priekšsēdētājas profesionālo darbību, pieņēma lēmumu virzīt apstiprināšanai domes sēdē šādus amata pretendentus: bāriņtiesas vietnieka amatam Andri Kļaviņu, bāriņtiesas locekļa amatiem: Rudīti Ligitu Jansoni, Mariku Prokiraiti, Sandru Lauvu, Aleksandru Miesnieci, Vinetu Bagatsku, Andu Vasku, Daci
Linmeijeri-Elksnīti, Ilutu Ozoliņu, Iritu Sirmo, Rudīti Adamkoviču, Ingu Lediņu. Atklātā konkursa atlases komisija pieņēma lēmumu nevirzīt apstiprināšanai domes sēdē nevienu amata pretendentu bāriņtiesas priekšsēdētāja amatam, bet gan atkārtoti izsludināt amatu konkursu šim amatam, – 21. decembra finanšu komitejas sēdē pauda Uģis Fjodorovs.
Uz deputāta Andreja Ceļapītera jautājumu, kādēļ pieredzējusī līdzšinējā bāriņtiesas vadītāja Inga Lediņa nav tikusi virzīta apstiprināšanai šajā amatā jau jaunizveidotajā iestādē, konkursa atlases komisijas priekšsēdētājs, domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora skaidroja, ka komisija balstījusies uz VBTAI iesūtīto informāciju par bērnu tiesību darbu. – Komisija, pārrunājot šo vēstuli, piedāvāja Ingai Lediņai locekļa amatu, kam viņa arī piekrita, – atbildēja Zigfrīds Gora.
Laikrakstam „Stars" viņš piebilda, ka saņemtā informācija neradījusi pārliecību, ka esošā vadība varētu šo darbu turpināt.
Neesot runa par kādiem būtiskiem pārkāpumiem, taču, pēc Zigfrīda Goras teiktā, „ir kādi riska faktori, mums pašiem nav plašākas informācijas, jo bāriņtiesas darbs saistīts ar sensitīvu informāciju. Pašvaldība uz šo signālu ir reaģējusi, ka varbūt mums būtu jāuzlabo darbs bāriņtiesā".
Domes amatpersona arī skaidroja, ka VBTAI vēstule saņemta saistībā ar pieprasīto darba vērtējumu; tā rīkoties noteic Bāriņtiesas likums, no jauna izvērtējot pretendentus darbam bāriņtiesā.
Šobrīd attiecīgi notiek darba līgumu slēgšana ar bāriņtiesas locekļiem; veiksmīgi varot vērtēt to, ka visas 11 šī amata vienības ir nosegtas. Tāpat arī izvēlēts priekšsēdētāja vietnieks Andris Kļaviņš, kas šobrīd ir arī bāriņtiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs.
29.12.2021.