Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Bērni svētkos iepriecinās mazos pacientus

LAURA KOVTUNA

Autors • 14.12.2021.

Bērni svētkos iepriecinās mazos pacientus
Burtu lielums

Tuvojas gada sirsnīgākais laiks – Ziemassvētki, ko viscītīgāk gaida bērni. Diemžēl reizēm gadās tā, ka svētki jāpavada slimnīcā. Lai iepriecinātu Madonas slimnīcas mazos pacientus gan ikdienā, gan, jo īpaši, šajos svētkos, pirmsskolas izglītības iestādes „Priedīte" „Ezīšu" un „Taurenīšu" grupiņas bērni, viņu vecāki un audzinātājas Dace un Loreta sagādāja mīļu dāvanu slimnīcas bērnu nodaļai.

9. decembrī nododot dāvinājumu Madonas slimnīcas darbiniecēm, audzinātājas akcentēja arī dāvināšanas, ne tikai dāvanu saņemšanas prieku.
„Šis ir došanas un labestības laiks. Iepriekšējos gadus piedalījāmies „Drosmes kastes" projektā, kas iet uz Rīgas slimnīcu, bet šogad bija iespēja sarūpēt dāvaniņas Madonas slimnīcas bērnu nodaļai. Liels prieks, ka varam atbalstīt vietējos.
Gatavojot dāvaniņas, ar bērniem runājām, ka ne visi varēs svinēt šos svētkus mājās, ģimenes lokā, bet gan kādam nāksies arī veseļoties slimnīcā. Mazie bija ļoti līdzjūtīgi, izprotoši, bija pat pa kādai nopūtai un asariņai, citiem bērniem līdzi jūtot. Ir jāpriecājas, ka esam veseli, varam svinēt svētkus kopā un sagādāt prieku arī tiem, kam tobrīd tā nav," idejas rašanos par bērnu nodaļas apdāvināšanu skaidroja audzinātājas Dace un Loreta.
Bērni savām rokām zīmējuši apsveikumus, izgatavojuši rotājumus eglītei; viņu vecāki dāvinājumu atbalstījuši finansiāli, lai varētu iegādāties galda spēles, ko bērnu nodaļas rotaļu stūrītī varēs spēlēt arī ikdienā. Tāpat sagādātas Ziemassvētku saldumu paciņas, ko mazajiem pacientiem Ziemassvētku vakarā atnesīs vecītis.
„Mācījāmies arī dziesmas un dejas, ko labprāt ne tikai atrādītu paši sev, bet arī sarīkotu koncertiņu citiem. Kad ierobežojumi ļaus, tad – noteikti," audzinātājas solīja turpināt draudzību ar Madonas slimnīcu.
Slimnīcas valdes priekšsēdētāja Līga Šerna sirsnīgi pateicās par bērnudārza labo darbu: „Mēs sakām lielu un mīļu paldies šiem mazajiem eņģelīšiem un viņu vecākiem, kuri sarūpēja tik mīļu pārsteigumu tiem bērniņiem, kuri svētkus pavadīs šeit. Svētku laikā nonākt slimnīcā –
domāju, pat pieaugušajiem par to notrīs sirsniņa… Ja svētku vakarā nāks rūķis un vēl ar dāvanu maisu, tas būs tik priecīgs notikums un palīdzēs eņģelīšiem slimnīcā ātrāk atveseļoties." Līga Šerna piebilda, ka šī varētu veidoties par pozitīvu tradīciju un slimnīca labprāt gaidīs ciemos draugus no bērnudārza arī nākamgad – cerams, jau bez maskām, visiem kopā uzdziedot un uzdancojot. Savukārt audzinātājas mediķiem un slimnīcas darbiniekiem vēlēja izturību, enerģiju un veselību šai sarežģītajā laikā.
Ziemassvētku noskaņa Madonas slimnīcā virmo ar katru dienu vairāk, jo arī novada uzņēmēji vēlas iepriecināt pacientus un darbiniekus. Tā SIA „MRS Vidzeme" Gintas Idresalas un SIA „JWJ" Jāņa Vilciņa vadībā sagādājuši lampiņu virtenes un rotājumus lielās egles izrotāšanai Madonas slimnīcas ārpusē; egle tika iedegta pirmdien. Savukārt vakar ZS „Jāņkalni" atveda savu gardumu paciņas, ar ko Ziemassvētku dienās iepriecināt bērnus, kuriem jāveseļojas slimnīcā. Saldumu paciņu solījušās papildināt arī „Madonas karameles". Rādās, ka bērniem veidosies pavisam saldi un jauki svētki, pat ja tie jāaizvada slimnīcā. Nav aizmirsts arī par slimnīcas darbiniekiem – viņiem gardu pārsteigumu grasās sagādāt Haralds Pūce un „Šlāgeris".

15.12.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px