Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Dokumentu izmantošana, uzrādot sertifikātu

Redakcija

Autors • 14.12.2021.

Burtu lielums

Pirmdien valdība vienojās, ka, uzrādot „Covid-19" sertifikātu, personas identitātes apliecināšanai turpmāk varēs izmantot ne tikai pasi vai ID karti, bet arī autovadītāja, skolēna vai pensionāra apliecību. Tas gan vēl jāapstiprina Saeimai. – Vai šādu alternatīvu dokumentu izmantošana, uzrādot sertifikātu, atvieglos jūsu ikdienu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Aija: – Man gan nekādas grūtības nesagādā arī pasi nēsāt līdzi, līdz ar to šādas izmaiņas manu dzīvi ne sarežģīs, ne atvieglos. Es domāju, ka tas vairāk ir principa jautājums – prasīt, lai sertifikātu varētu uzrādīt kopā ar autovadītāja vai kādu citu apliecību.

Jolanta no Bērzaunes pagasta: – Manu dzīvi tas neietekmēs, jo man nav ne ID, ne autovadītāja apliecības, līdz ar to pase tāpat vienmēr ir jāņem līdzi. Taču šādas izmaiņas vērtēju pozitīvi, jo daļai tas atvieglos sertifikāta izmantošanu.

Madoniete Ilze: – Man sertifikāts vēl tikai būs decembra beigās, jo līdz šim vakcinēties neieteica ārsts. Domāju, ka tas ir labs lēmums – atļaut izmantot arī autovadītāja, pensionāra vai kādu citu apliecību. Pasi jau negribas vienmēr nēsāt līdzi.

Laura no Aronas pagasta: – Man ir autovadītāja apliecība, līdz ar to uzrādīt „Covid-19"sertifikātu kopā ar tiesībām būtu ļoti ērti, jo man tās vienmēr ir līdzi.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ

15.12.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px