Latvija uz februārī gaidāmajām Pekinas Olimpiskajām spēlēm varētu aizvest savā vēsturē lielāko distanču slēpotāju komandu. Šobrīd provizoriskajā sarakstā Latvijai ir atvēlētas četras vietas dāmām un divas – kungiem.
Starp kandidātiem atlasei uz Pekinas Olimpiskajām spēlēm distanču slēpošanā ir trīs mūsu novadnieki – Raimo Vīgants, Indulis Bikše un Kitija Auziņa.
Kā vēstīts, līdz ar Patrīciju Eiduku startam olimpiskajās spēlēs šobrīd gatavojas Kitija Auziņa (25 gadi), Samanta Krampe (18 gadu), Estere Volfa (16 gadu), turklāt tādu mērķi izvirzījusi vēl viena biatloniste Annija Keita Sabule (24 gadi). Uz divām vietām kungiem varētu pretendēt Raimo Vīgants, kas izskatās diezgan pārliecinoši un šobrīd ir spēcīgākais Latvijā. Vēl cīņā par vietu uz Pekinu ir iesaistījies biatlonists Roberts Slotiņš un Indulis Bikše. Līdz šim olimpiskajās spēlēs Latvija ar sešiem sportistiem distanču slēpošanā vēl nav piedalījusies. Latvijai sieviešu konkurencē pašlaik ir četras vietas un potenciāla iespēja Pekinā piedalīties pat stafetē.
Latvijas Slēpošanas federācijas valdes loceklis Jānis Puida, kas ir atbildīgs tieši par distanču slēpošanu, ieskicējis, ka attiecībā uz Latviju kvotu skaits līdz janvāra vidum, visticamāk, paliks nemainīgs. Tas gan precīzi būs zināms tikai janvārī, kad noslēgsies olimpiskā atlase. Kvalifikācijā ņem vērā Pasaules kausa, pasaules čempionātu rezultātus.
Pekinas Olimpisko spēļu kvalifikācija distanču slēpošanā noslēgsies pēc nedaudz vairāk kā mēneša – 16. janvārī. Gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē tiks nominēti olimpieši.
15.12.2021.