Pirmdienas rītā redakcijā ieradās Aronas pagasta zemnieku saimniecības “Druvas” īpašnieks pensionēts rīdzinieks Guntis Ezis. Viņš sakarā ar pēdējās dienās aktualizējušos jautājumu par „pateicības aploksnēm” mediķiem bija sagatavojies doties uz Valsts ieņēmumu dienesta Vidzemes reģionālās iestādes Madonas nodaļu, lai noskaidrotu, kāda tad ir VID nostāja. Kas skaitās dāvinājums, kas — samaksa par darbu?
– Varbūt šis jautājums interesē arī jūsu lasītājus, – Guntis Ezis rosināja „Staru" līdz ar viņu doties uz VID nodaļu, piebilstot, ka viņu savukārt uz šo soli mudinājis dzirdētais Latvijas Radio. – Šorīt ik pa brīdim Latvijas Radio izskan aicinājums visiem, kas saņēmuši pateicības, doties uz Valsts ieņēmumu dienestu un brīvprātīgi deklarēt saņemtos ienākumus. Tagad tur vajadzētu būt rindai.
Īstenībā nekādas rindas nebija, nebija arī iesniegta neviena deklarācija par pateicības saņemšanu. Jautājums par „aploksnēm" saasinājās pēc tam, kad prezidenta amata kandidāts Valdis Zatlers paziņoja, ka viņš saņēmis pateicības pat pirms operāciju izdarīšanas. Kā zināms, tas netraucēja Saeimu ievēlēt V. Zatleru par Valsts prezidentu. Viens no pirmajiem jaunā valsts galvas darbiem bija došanās uz Valsts ieņēmumu dienestu deklarēt savus papildu ienākumus, kas saņemti pateicību veidā. Pēdējā laikā gan šīs pateicības sāk saukt par dāvinājumiem. Nu jau kļuvis zināms, ka VID mēnesi gudros, kā šo deklarēšanu veikt.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 09.06.2007.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS