Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Blaumaņa 17. konkursa noslēguma sarīkojums

Redakcija

Autors • 07.12.2021.

Blaumaņa 17. konkursa noslēguma sarīkojums
Burtu lielums

Decembris atnācis tāds balts un sniegains, un R. Blaumaņa memoriālajā muzejā "Braki" svētki – R. Blaumaņa literārās prēmijas 17. konkursa apbalvošana.

Lai arī šogad 4. decembrī pasākums notika attālināti – kā videoraidījums, prieks, ka konkurss nav zaudējis savu aktualitāti, skolēni R. Blaumani lasa, pēta un raksta. Šogad saņēmām 142 domrakstus, kurus bija iesūtījuši 143 skolēni. Čakli rakstītāji, kā ik gadu, ir Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, arī Ulbrokas vidusskola, daudz darbu ieceļoja no Ogres novada, no Rīgas un citām Latvijas vietām, tālākie rakstītāji – no Daugavpils, Rēzeknes, Alūksnes, Jelgavas, Liepājas, Talsiem.
Konkursa darbi tika vērtēti pamatskolu un vidusskolu grupā, kurā skolēni varēja rakstīt par sev tīkamo un saistošo tematu – ar galveno nosacījumu, ka domrakstam ir jābūt saistītam ar R. Blaumaņa personību un daiļradi. Žūrija izvirzīja 6 laureātus, 7 veicināšanas balvu ieguvējus, un daudziem tika piešķirtas atzinības par labiem un kvalitatīviem domrakstiem. Grūto un atbildīgo vērtēšanas darbu veica Zinta Saulīte – "Braku" muzeja vadītāja, Kristīne Lūse – krājuma glabātāja, Mārīte Breikša – latviešu valodas un literatūras skolotāja, Indra Rone – Ērgļu vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, Sanita Dāboliņa – grāmatu sakārtotāja un redaktore.
Attālinātā pasākuma veidošanā tika iesaistīta apvienība "Mana Filmu Studija", kam ir liela pieredze un kas ar lielu atbildību veic uzticēto uzdevumu. Tā arī šogad 4. decembrī katrs konkursa dalībnieks, skolotājs, pasākuma organizatori, veidotāji un interesenti varēja pieslēgties "Braku" muzeja mājaslapai vai facebook vietnei un noskatīties apbalvošanas ceremoniju, ko vadīja muzeja vadītāja Zinta Saulīte. Konkursa darbos iedziļinājās un labos vārdus teica žūrijas pārstāve Indra Rone, Ērgļu PII "Pienenīte" skolotāja Rita Dudko, veselības uzņēmuma grupas "Repharm" komunikācijas direktore Līga Ribkinska, Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta "Kultūras kanons" koordinatore Anita Smeltere, Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Zigfrīds Gora, Ērgļu kultūras darba organizatore Sandra Avotiņa, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītājas pienākumu izpildītāja Alise Oļesika un Ērgļu apvienības pārvaldes vadītāja Elita Ūdre.
No Madonas novada veiksme Ērgļu vidusskolas 9. klases skolniecei Alīnai Mušai, viņa saņēma atzinību par atklātu pašanalīzi (skolotāja Indra Rone), panākumi JAK Barkavas struktūrvienības 2. kursa audzēknei Elizabetei Boļšakovai – atzinība par daudzpusīgu laimes jēdziena atklāsmi (skolotāja Vita Legčakova-Šķēle).

Kuri bija konkursa vislabākie rakstītāji? Pamatskolu grupā:
1. vieta – Nora Grantiņa, Ogres Valsts ģimn., 8. kl., 2. vieta – Pērle Melne, Rīgas Valsts vācu ģimn., 9. kl., 3. vieta – Uldis Ozols, Siguldas Valsts ģimn., 9. kl. Vidusskolu grupā: 1. vieta – Agnese Allena, Ogres 1. vsk., 11. kl., 2. vieta – Gabriela Skrauce, Rīgas Valsts 2. ģimn., 12. kl., 3. vieta – Klaudija Dembovska, Rēzeknes Katoļu vsk., 10. kl.
Pasākuma videosveiciena veidošanā liels paldies deju kolektīvam "Pastalnieki" un viņu vadītājai Mārītei Taškānei par teatrālajiem deju priekšnesumiem, kuri tik harmoniski iekļāvās konkursa pasākumā. Pateicība filmēšanas vietas iekārtošanā Ievai Rotai un īpaši Ilzei Mailītei un "Mailīšu Fabrikai" par skaistajām segām, kas lieliski veidoja fonu.
Protams, konkursā neiztikt bez dāvanām. Katrs veiksmīgāko domrakstu autors un viņa skolotājs saņēma "Braku" muzeja veidoto kalendāru, kas drukāts tipogrāfijā "Erante". Par grāmatām paldies AS "Latvijas Mediji", SIA "Apgāds Zvaigzne ABC", par jaukajām dāvanām un suvenīriem pateicība Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, UNESCO Latvijas nacionālajai komisijai, AS "Repharm", Madonas novada pašvaldībai un Ērgļu apvienības pārvaldei, Blaumaņa biedrībai, par medu īpašs paldies mūsu atsaucīgajai Krastiņu ģimenei no Ogres.
Konkurss noslēdzies, balvas ceļo uz skolām, lai iepriecinātu skolēnus un viņu skolotājas. Lai dāvanas sasilda sirdis, lai nezūd vēlme izzināt R. Blaumani, lai ir prieks rakstīt un piedalīties nākamajā – 18. – konkursā! Lai gaišs, mierpilns un dvēseliski skaists Ziemassvētku gaidīšanas laiks!

ZINTA SAULĪTE,
"Braku" muzeja vadītāja

8.12.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px