Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Sāk izmaksāt 20 eiro pabalstu vakcinētiem senioriem

BAIBA MIGLONE

Autors • 02.12.2021.

Burtu lielums

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) decembrī sāk 20 eiro pabalsta izmaksu iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 60 gadu vecumu un pabeiguši  pilnu vakcinācijas kursu pret „Covid-19" vai saņēmuši medicīnisko atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju pret šo vīrusu.

Kā informē Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš, pensionāriem, kuriem pensiju piegādā dzīvesvietā, 20 eiro pabalstu par novembri un decembri –
kopā 40 eiro – piegādās  kopā ar decembra pensiju. Savukārt tiem pensionāriem, kuri pensiju saņem kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas kontā, VSAA 20 eiro pārskaitījumus kontā veiks divas reizes – decembra sākumā 20 eiro par novembri, pēc tam kopā ar decembra pensiju – 20 eiro par decembri. Arī personām, kuras nesaņem VSAA maksājumus un tāpēc iesniegušas iesniegumu pabalsta piešķiršanai, VSAA 20 eiro pārskaitījumus kontā veiks divas reizes – decembra sākumā par novembri un mēneša otrajā pusē par decembri.
Saeima oktobrī nolēma, ka katram Latvijā dzīvojošam cilvēkam, kurš līdz šā gada beigām būs sasniedzis 60 gadu vecumu un būs pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret „Covid-19" infekciju, laikposmā no 2021. gada 1. novembra līdz 2022. gada 31. martam tiks izmaksāts pabalsts 20 eiro mēnesī.
„Esmu gandarīts par to, ka Saeima ir apstiprinājusi Labklājības un Finanšu ministrijas ierosināto īpašo atbalstu mūsu senioriem –
piemaksu kopumā 100 eiro turpmākajos piecos mēnešos. Esam aprēķinājuši, ka šāds atbalsta apjoms kompensē elektroenerģijas sadārdzinājumu. Tā kā naudu saņems pret „Covid-19" vakcinēti seniori, neslēpšu, ka šī atbalsta iecere kalpoja arī kā stimuls īpaši apdraudētas sabiedrības daļas vakcinēšanās aptveres palielināšanai. Šābrīža pandēmijas statistika ir nepielūdzama un skaidra – tāpēc gribam izdarīt visu, kas ir mūsu spēkos, lai preventīvi novērstu nevajadzīgas ciešanas un pat nāvi," saka labklājības ministrs Gatis Eglītis.
Personu grupā, kurām ir tiesības uz pabalstu 20 eiro mēnesī, būs arī tie, kas vakcināciju pret „Covid-19" veica pirms likumprojekta spēkā stāšanās dienas, ja šie cilvēki līdz 2021. gada 31. decembrim sasniedz 60 gadu vecumu. Šo pabalstu piešķirs arī tiem 60 gadus sasniegušiem cilvēkiem, kuri veselības dēļ nevar veikt vakcināciju un ir saņēmuši klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai speciālistu konsilija atzinumu par nepieciešamību atlikt vakcināciju pret „Covid-19" līdz 2022. gada 31. martam.
Minēto pabalstu varēs saņemt tikai tie cilvēki, kuri dzīvo Latvijā. Ar to ir saprotama tāda persona, kura reāli dzīvo Latvijā. Ja personas deklarētā dzīvesvietas adrese ir Latvijā, bet Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras rīcībā ir informācija, ka tās dzīvesvieta ir citā valstī, tad tiek uzskatīts, ka šī persona nedzīvo Latvijā. To, vai persona dzīvo Latvijā, vērtēs VSAA.
Latvijā jau krietnu laiku ir iespēja brīvprātīgi veikt vakcinēšanos pret „Covid-19", līdz ar to, tā kā likumprojekta mērķis ir veicināt šo vakcinācijas procesu, tas neparedz pabalsta 20 eiro mēnesī izmaksu tiem, kuri izslimojuši ar „Covid-19" un saņēmuši sertifikātu par „Covid-19" izslimošanas faktu, arī ja šāds sertifikāts ir izsniegts ārvalstīs.

3.12.2021

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px