Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Latvijas izlašu kandidāti jau cītīgi trenējas

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 30.11.2021.

Latvijas izlašu kandidāti jau cītīgi trenējas
Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā no pirmā sniega treniņnometnes Zviedrijas slēpošanas centrā Idrefjall atgriezušies Madonas BJSS Latvijas izlašu kandidāti slēpošanā, orientēšanās sportā un biatlonā.

Gatavojoties jaunajai ziemas sporta veidu sezonai, kā jau katru gadu novembrī, kamēr pie mums vēl sniega nav, slēpošanas sezona tiek uzsākta Idrefjall.
Treniņnometnē kopā ar treneri Gunāru Ikaunieku piedalījās Kitija Auziņa, Lauris Kaparkalējs, Elīza Madsena, Anete Strauta, Ritvars Ļepeškins, Linda Kaparkalēja un Madara Veckalniņa.
Pirmā sniega treniņnometne notika ar Madonas novada pašvaldības, Madonas BJSS un vecāku atbalstu.
Pirmā sniega nometne norisinājās no 8. līdz 24. novembrim, kur sportisti uzsāka trenēties slēpošanā, lai sagatavotos jaunajai sezonai.
Par treniņu apstākļiem slēpošanas centrā Idrefjall novembrī, kad Latvijā gaisa temperatūra bija plusos, iespaidos dalījās Gunārs Ikaunieks: – Trases bija sagatavotas no deponētā sniega un bija labā kvalitātē. Tā bija iespēja pilnībā veikt iecerēto treniņprocesu, gatavojoties jaunajai ziemas sezonai, arī pamācīties, kā izmantot uzkrāto sniega depozītu. Atrodoties trasēs, regulāri sanāca trenēties kopā ar daudziem vadošajiem pasaules biatlonistiem, kas Idrē gatavojās gaidāmajiem Pasaules kausa un IBU kausa izcīņas sacensībām, kas nedēļas nogalē norisinājās Zviedrijā. Tāpat tur sagatavošanās posmu veica daļa Latvijas izlases biatlonistu, arī Baiba Bendika.
Vaicāts par epidemioloģiskajiem ierobežojumiem valstī, kur norisinājās nometne, viņš raksturoja: – Zviedrija šobrīd ir Eiropas Savienības valsts ar vienu no zemākajiem saslimstības rādītājiem. Atrodoties šajā valstī, tobrīd nebija lielu ierobežojumu attiecībā uz "Covid-19". Pieaugušajiem gan iebraucot bija nepieciešams vakcinācijas sertifikāts, lai nebūtu jādodas pašizolācijā. Dzīvojām atsevišķā mājā, savā "burbulī", kur paši arī gatavojām ēst, tāpēc neizjutām nekādus ierobežojumus.
Par to, kā pagāja nometnes laiks, uzrunātā Madonas BJSS ziemas orientēšanās sportiste Anete Strauta no Vestienas atklāja: – Šogad Zviedrija mūs priecēja ar lieliskiem laikapstākļiem. Treniņu process iesākās ar mierīgākiem treniņiem, pēc tam ar sprintu un veiklības treniņiem kalnu nobraucienos, kā arī beidzamajā dienā – ar trīsarpus stundu garu treniņu. Tā kā nometne notika skolas mācību laikā, nācās apvienot treniņus ar mācībām, tomēr starp daudzajiem treniņiem un mācībām paspējām apmeklēt arī Zviedrijas augstāko ūdenskritumu.
Cesvainietis Ritvars Ļepeškins pēc atgriešanās no nometnes uzsvēra, ka viņam ziemas sezona sākusies labi un būs aizpildīta ar daudziem treniņiem un sacensībām, taču galvenās sacensības, kam jāsagatavojas, ir Eiropas jauniešu čempionāts:
– Nometnes laiks paskrēja ļoti ātri, jo mums bija laba komanda, kopā ar treneri bijām astoņi, un vismaz man gribējās pabūt tur ilgāk. Šoreiz treniņnometnē gan sanāca slēpot, gan arī vajadzēja attālināti sekot līdzi mācībām, bet mums gāja ļoti labi. Noslēpoju aptuveni 450 km. Bija pieejama 3 km mākslīgā sniega trase. Nometnes laikā tika aizvadīti daudzi treniņi, beidzamajā dienā tika pieveikts 4 stundu izturības treniņš, kaut slīdamība nebija tā labākā, jo sāka snigt sniegs.
Tā kā visi treniņnometnes dalībnieki ir vakcinēti, ierodoties Latvijā, nevienam nav jāatrodas karantīnā. Šoreiz ir iespēja turpināt arī treniņus uz slēpēm, jo arī pie mums 29. un 30. novembrī bagātīgi ir sakritis sniegs, un patlaban ir pietiekami bieza sniega sega, lai varētu turpināt slēpot un krāt noslēpotos kilometrus, pilnveidot meistarību. Ziemas orientieristiem jāgatavojas Eiropas jauniešu čempionātam, kas martā notiks Somijā, Kemi, bet līdz tam paredzēti treniņi, arī sacensības Latvijā un Igaunijā un, protams, atlases sacensības, lai iekļūtu izlasē. Arī slēpotājiem un biatlonistiem jābūt labā formā, lai piedalītos dažāda mēroga sacensībās un čempionātos.
Madoniete Kitija Auziņa treniņnometnē piedalījās nevis kā distanču slēpošanas trenere, bet kā treniņnometnes dalībniece: – Šajā gadā mana prioritāte viennozīmīgi ir gatavošanās atlasei uz Ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā. Līdz 2022. gada 10. janvārim notiks atlases sacensības, un ir jāpiedalās starptautiskajās FIS sacensībās distanču slēpošanā, jāparāda iespējami labāks rezultāts, jāsakrāj starptautiskie punkti, un varbūt izdosies iegūt vienu no četrām ceļazīmēm, lai pārstāvētu Latviju distanču slēpošanā Ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā.

1.12.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px