Pagājušajā ceturtdienā tika panākta konceptuāla vienošanās tomēr atļaut rīkot Ziemassvētku tirdziņus vismaz „zaļajā režīmā". Diskusija starp Veselības ministriju un Ekonomikas ministriju gan vēl turpinās, tai skaitā par to, lai tos drīkstētu rīkot arī „sarkanajā režīmā". – Kādas ir jūsu domas par Ziemassvētku tirdziņu rīkošanu šogad? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Daiga: – Varbūt tos vajag atļaut rīkot, pie tam, domāju, „sarkanajā režīmā". Madonā piemērotu vietu, lai nodrošinātu 3 metru distanci starp tirgotājiem, taču var atrast.
Madoniete Natālija: – Es uzskatu, ka Ziemassvētku tirdziņus vajag atļaut. Tik kompetenta par tiem režīmiem, kādā atļaut – „zaļajā" vai „sarkanajā", es gan neesmu, bet skaidrs, ka tie taču nenotiek iekštelpās.
Madoniete Ināra: – Tirdziņus noteikti vajag atļaut rīkot. Kas tie par Ziemassvētkiem, ja nebūs tirdziņu! Lielākā daļa cilvēku taču ir potējušies, līdz ar to situācija, manuprāt, vairs nav tik bīstama, lai tirdzniecība nenotiktu ārā, kur var ievērot visas prasības.
Madonietis Aigars: – Es domāju, ka Ziemassvētku tirdziņus valdība jau varēja atļaut. Tie tomēr notiek ārā, bet kur tos Madonā šogad sarīkot – Saieta laukumā vai Priežu kalniņā -, nav tik svarīgi, galvenais, lai tie būtu.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
30.11.2021.