Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Madonas novadā paaugstinājies saslimstības līmenis

LAURA KOVTUNA

Autors • 25.11.2021.

Burtu lielums

Divu nedēļu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir samazinājusies līdz 721 gadījumam, bet Daugavpilī šis līmenis tiek pārsniegts gandrīz uz pusi un ir 1071 gadījums, liecina aģentūras LETA aprēķini. Tā dēvējamā TOP 10 kumulatīvo rādītāju sarakstā Madonas novads ir 10. vietā ar „Covid-19" saslimstības līmeni 826 uz 100 000 iedzīvotāju.

Kā rāda kovida karte, pēdējo 14 dienu laikā saslimšana konstatēta 237 Madonas novada iedzīvotājiem. Tikmēr mūsu tuvāko kaimiņu – Varak-
ļānu – novadā saslimuši vien 8. Vēl 18. novembrī Varakļānu novads bija vienīgais valstī, kur diennakts laikā nebija konstatēts neviens no jauna saslimušais ar kovidu.
Vidējais saslimstības līmenis valstī tiek pārsniegts jeb TOP 10 augšgalā šobrīd ir Daugavpils pilsētā, Gulbenes, Preiļu novadā, Liepājas pilsētā, Bauskas, Ventspils, Olaines, Siguldas, Ķekavas un visbeidzot – Madonas novadā.
Kā uzsver LETA, divu nedēļu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kurš ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.
Jāpiebilst, ka pēdējās 14 dienās saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir samazinājies līdz 4531 cilvēkam.
Lai gan vairumā Latvijas pašvaldību pēdējo divu nedēļu laikā reģistrētais inficēto kopskaits vakardienas laikā ir sarucis, 14 pašvaldībās tas ir pieaudzis, tostarp visvairāk Gulbenes novadā – par 30 iedzīvotājiem. Pēdējo divu nedēļu laikā saslimušo kopskaits vislielākais ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem – 2363 saslimušie, liecina ziņu aģentūras apkopotie dati.
Jāatgādina, ka vakcīna ir pārbaudīts veids, kā aizsargāt cilvēkus no smagas saslimšanas ar bīstamo infekcijas slimību un ierobežot tās izplatību sabiedrībā, uzsvērts „Covid speciālizlaidumā par vakcināciju". Uz 22. novembri vismaz pirmo vakcīnu saņēmuši 1 144 090 iedzīvotāji, pausts „Covid-19" mājaslapā.

26.11.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px