LIEZĒRES pagasta Mēdzūlā līdz šim pastāvošā bibliotēka savu darbību turpinās vēl tikai dažus mēnešus, jo līdz ar jauno gadu – janvārī – to ir plānots slēgt.
– Rīgā, cik sapratu, 25. novembrī notiks galīgā lēmuma pieņemšana, un 26. novembrī tiksim iepazīstināti ar šo lēmumu. Ir izstrādāti divi varianti tiem pagastiem, kuros atrodas divas bibliotēkas. Viens no tiem paredz samazināt slodzi šo bibliotēku vadītājiem, savukārt otrā tiek pausta iespēja vienu no šīm abām bibliotēkām slēgt un atstāt tajā tikai klientu apkalpošanas punktu. Piemēram, Praulienā ir divas bibliotēkas, arī Saikavas. Ja stāsies spēkā otrais projekts, tad Saikavas bibliotekāre paliek bez darba, bet Praulienas bibliotekāre reizi nedēļā brauks uz otru bibliotēku, kurā atradīsies klientu apkalpošanas punkts. Runājot tieši par Mēdzūlas bibliotēku, šeit nav paredzēts atstāt apkalpošanas punktu, bibliotēku vienkārši likvidēs un viss, – stāsta Mēdzūlas bibliotēkas vadītāja Indra Goba.
Janvārī tiks veikta bibliotēkas inventarizācija un atskaišu nodošana, visas grāmatas un žurnālus pārvedīs uz Ozolu bibliotēku, līdz ar to lasāmviela zudumā neies.
– Bibliotēku slēgšana tiek pamatota ar to, ka ik gadu samazinās iedzīvotāju skaits. Mēdzūlas bibliotēkā šogad ir reģistrēti 53 lasītāji, no kuriem tikai viens ir gados jauns cilvēks. Šādā nomalītē jau jauniem cilvēkiem nav ko darīt, visi pārsvarā ir gados vecāki ļaudis. Tā kā mums garām ik rītu kursē autobuss, kas dodas uz Cēsīm, ļoti ērti var aizbraukt uz Vecpiebalgas bibliotēku un pēc pāris stundām atbraukt atpakaļ. Es uzskatu, ka lēmums slēgt bibliotēku ir pareizs, jo pie tik maza cilvēku skaita to uzturēt nav vērts. Pat ja te atstātu apkalpošanas punktu, ēka ir apkurināma ar malku, un kurš gan te kurinās visu pārējo nedēļu, ja bibliotekāre no Liezēres vienu reizi brauks šurp apkalpot cilvēkus? Tas būtu neizdevīgi no apsaimniekošanas viedokļa, – pauž Indra Goba.
24.11.2021.