Patriotiskas dziesmas, sarkanbaltsarkanā krāsa valsts svētku nedēļās piepilda pilsētu. Pats krāšņums paveras krēslas stundās, kad pilsēta iemirdzas pavisam citādāka. Gaismas kūļi tiecas debesīs, nozīmīgākās ēkas uz savām sienām rotā Latvijas karogu. Pastaiga vakara stundās kļūst īpaša, piepildīta skaistām emocijām, radot patriotiskas noskaņas.
Īpašo izjūtu, patīkamās emocijas arī šogad ir radījusi Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļa sadarbībā ar īpašumu uzturēšanas nodaļu, pilsētas iestāžu vadītājiem un darbiniekiem. Kā norāda pašvaldības attīstības nodaļas pārstāve, strādājot komandā, var gūt vislabākos rezultātus.
11. novembrī, kad atzīmējām Lāčplēša dienu, pilsētas ielās un skvēros iedegās daudz, daudz svecīšu – apliecinot cieņu un dodot godu tiem, kuri reiz cīnījās, lai Latvija būtu brīva, šīs gaismiņas raisīja prieku un skumjas, spilgtas emocijas ikkatrā. Rīt Latvijas dzimšanas diena – kas tautai ir īpašs notikums. Skaistums, kas paveras apkārt, sniedz to, ko ikdienā dažkārt mēdzam piemirst. Patriotiskās noskaņas pilsēta būs jūtamas vēl līdz 21. novembrim.
Madona tiek saposta uz katriem svētkiem, atbilstīgi notikumiem, katru reizi iedzīvotājiem un viesiem radot arī pārsteiguma momentu. Šogad diemžēl nebija lāpu gājiena, 18. novembrī nepulcēsimies Saieta laukumā, bet ir padomāts par skaistu un krāšņu svētku rotu, kas skatam atklājas pilsētā. Par svētku noformējumu tiek gādāts jau pirms 11. novembra.
– Ik gadu piedomājam, lai, pienākot svētkiem, tiktu radīta īpaša noskaņa. Šogad, piemēram, 11. novembrī Mīlestības graviņā tika aizdegtas sveces. To darīja iestāžu darbinieki un, atsaucoties aicinājumam, arī iedzīvotāji. Tāpat valsts svētku laikā iestādes ir gādājušas par patriotisku noskaņu savos pagalmos. Piemēram, Madonas bērnu un jauniešu centrs ir parūpējies par tematisku karogu, kur uzņemt patriotiskas bildes. Svētku noskaņu ir radījis Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas kolektīvs, tāpat tas jaušams citviet pilsētā, – pastāsta Agnese Silupa. – Tradicionāli pie laternām plīvo Latvijas karogi. Kā katru gadu attīstības nodaļa parūpējas arī par izgaismošanu publiskajām ēkām. Šogad svētku noskaņās tērpusies Madonas novada domes ēka, kultūras nams, bibliotēkas ēka un Valsts ģimnāzijas ēka. Tāpat gaismas instalācija ir uzstādīta Saieta laukumā. Šie izgaismotie gaismas objekti būs aplūkojami līdz 21. novembrim. Ir uzstādītas arī jaunas dekorācijas. Dažādās pilsētas vietās greznojas Madonas, Sarkaņu un Praulienas rakstainie dūraiņi. Savukārt rotācijas aplī uz Smeceres silu uzstādīti gaismas elementi jeb kastes latviskās noskaņās. Ņemot vērā pašreizējo situāciju, kad publiski pasākumi nenotiek, ar noformējumu vairojam svētku izjūtu.
Tiklīdz aiz muguras būs valsts svētki, pilsēta tiks posta Ziemassvētku noskaņās.
– Jau šobrīd notiek intensīva gatavošanās Ziemassvētkiem. Top jauni dekori, un pilsētas iedzīvotājus un viesus gaidīs arī pārsteigumi. Pats svarīgākais šogad ir pozitīvu emociju un noskaņas radīšana – caur gaismiņām, dekoriem. Jau aizvadītajā gadā aizsākām šādu tradīciju, šogad turpināsim un papildināsim, – norāda ainavu arhitekte. – Noteikti arī uz Ziemassvētkiem daudzi padomās, lai svētku laikā vairotos prieks, – izdekorējot skatlogus, logus, mājas un pagalmus. Lai ikvienam būtu priecīgs prāts, lai redzētais raisītu gaišas emocijas, atbilstīgu noskaņu, – tas ir jāveic komandā. Tieši komandas darbs sniedz vēlamo rezultātu.
17.11.2021.