Tāpat kā visās Madonas novada skolās, arī Ērgļu vidusskolā līdz 15. novembrim klātienes mācībās piedalās tikai 1.-3. klases skolēni, bet visas pārējās klašu grupas mācību vielu apgūst attālināti. Tā kā līdzīga situācija valdīja arī pērn, pedagogiem jau izveidojušās iestrādnes un uzkrāta zināma pieredze, tāpēc vadīt mācību procesu pēc šāda modeļa nesagādā pārāk lielas problēmas. Uz sarunu aicināju Ērgļu vidusskolas direktora amata pienākumu izpildītāju Maigu Picku, kas pastāstīja, kā šobrīd norit darbs šajā izglītības iestādē.
– Es teiktu, ka jaunais mācību gads kopumā ir iesācies labi, bet, protams, tas ir izaicinājums gan skolotājiem, gan skolēniem un viņu vecākiem. Ik nedēļu ir jāveic virkne pienākumu, lai mēs spētu nodrošināt nepieciešamo drošību gan mūsu audzēkņiem, gan pedagogiem. Paralēli šai situācijai skolā ir jāturpina ieviest jauno mācību saturu, nekādas atlaides netiek dotas, visu laiku tikai nāk klāt kaut kas jauns. Visi darbi notiek, mēs cenšamies ar visu tikt galā, lai gan ne vienmēr izdodas tā, kā gribētos. Mēs visi esam viena komanda un jācer, ka, kopā darbojoties, viss izdosies, ja vien cits citu atbalstīsim. Mums ir darīt griboša un varoša skolēnu pašpārvalde, arī skolas vadības komanda ir stipra, palīgos nāk arī tehniskie darbinieki, ja tas ir vajadzīgs, – pārdomās par jauno mācību gadu dalās Ērgļu vidusskolas direktora amata pienākumu izpildītāja Maiga Picka.
Jautāta par to, cik viegli vai sarežģīti šobrīd ir organizēt un vadīt mācību procesu, Maiga Picka atbild – ņemot vērā, ka skolotājiem ir izveidojušās iestrādnes no aizvadītā mācību gada, kad nācās apgūt gan tiešsaistes saziņas platformas attālināto mācību vadīšanai, gan prasmes vadīt neklātienes stundas, šajā brīdī grūtību strādāt pēc tāda paša modeļa neesot. Vislielākais apgrūtinājums rodas tad, ja karantīnas dēļ puse klases atrodas uz vietas skolā, bet otra puse mācības turpina no mājām. Šādā situācijā skolotājam ir jābūt īstam burvju māksliniekam, lai spētu apvienot klātienes un attālināto mācību darbu, un tas nav viegli. Lai mācību vide skolā būtu droša, joprojām notiek arī regulāra testēšanās.
– Testēšanas procedūru ievērojam tieši tā, kā noteikusi valdība. Testus veicam vienu reizi nedēļā, tas notiek ceturtdienās. Sākumā Ērgļu vidusskola sadarbojās ar laboratoriju „MFD" (tāpat kā viss Madonas novads), bet tagad mums savus pakalpojumus sniedz laboratorija „BIOR". Sadarbība ar šo laboratoriju ir laba, darbinieki ir atsaucīgi un nekādu problēmu ar „BIOR" nav. Skolēni nodod ne tikai individuālos, bet arī klases kopējos testus. Ja pēc rezultātu saņemšanas tie ir negatīvi, varam būt mierīgi, taču, ja kopējais klases tests ir pozitīvs, tai klasei, kurā pozitīvais rezultāts konstatēts, jādodas veikt katram savu atsevišķu testu. Vecākiem ir ļoti grūti no Ērgļiem atgādāt savus bērnus uz Madonu, ja notiek šāds gadījums, situācija ir sarežģīta. Protams, ka šādā gadījumā klase dodas karantīnā, bet, tā kā daļa skolēnu ir pārslimojuši vīrusu un var piedalīties mācību darbā klātienē, rodas šis sadalījums – klātiene un attālinātais izglītošanās process, – skaidro Maiga Picka.
97% Ērgļu vidusskolas pedagogu un tehnisko darbinieku bija paguvuši vakcinēties līdz 1. septembrim. Viens pedagogs, kurš nebija vakcinējies, saslima ar kovidu un tagad ir ieguvis sadarbspējīgu sertifikātu, līdz ar to no 15. novembra, ja paliks spēkā šābrīža solītais, klātienes mācību darbs varēs atsākties pilnībā un skolu drīkstēs apmeklēt pilnīgi visas klases. Lai dažādotu skolēnu ikdienu un neliktu viņiem tikai mācīties vien, drīzumā tiks īstenots zinātnes konkurss „Domā, zini, dari", kura mērķis ir padarīt audzēkņu ikdienu mazliet interesantāku. Iespēju robežās tiks atzīmēta arī Latvijas dzimšanas diena.
Maiga Picka Ērgļu vidusskolas direktora amata pienākumu izpildītāja ir kopš šā gada 1. septembra. Jautāta par to, kas ir lielākie izaicinājumi, viņa atbild – viss ir viens liels izaicinājums. Paldies viņa saka gan saviem kolēģiem, gan skolas vadības komandai par sniegto atbalstu un uzmundrinājumu, kad vien tas ir vajadzīgs, arī vecāki izrāda atbalstu un sapratni.
– Man savā darbā jātiek galā ar lieliem papīru kalniem – kuram gan tas patīk? Galvenais, lai ir laba komanda, jo viens pats nekad nav cīnītājs. Pret visu jāattiecas pozitīvi un jābūt izturīgam – mūžīgi jau šis viss neturpināsies, tas beigsies, un viss atkal ieies agrākajās sliedēs. Es noteikti saskatu nākotni šai skolai, protams, tas atkarīgs no bērnu skaita, bet vidusskolai Ērgļos ir jābūt, un es to saredzu kā mazu, bet labu lauku vidusskolu. Ļoti ceru, ka tā arī būs, lai gan neko paredzēt nav iespējams, – spriež Maiga Picka.
Priecīgs notikums visai skolas saimei ir izglītības iestādes ēkas fasādes atjaunošana – tagad skola esot īstena gaismas pils, gaišos toņos. Vēl jāpabeidz darbs pie defektu novēršanas, bet pārmaiņas, ko skola piedzīvojusi, rada prieku it visiem.
12.11.2021.