Laikā, kad daudz kas norit attālināti, īpaši jādomā, kā nodrošināt dažādas aktivitātes, lai mudinātu darboties un iesaistīties. Šis ir izaicinājumu laiks arī jauniešu centriem.
Bērni un jaunieši ir noilgojušies pēc klātienes tikšanās reizēm, pēc darbošanās kopā. Savukārt centru vadītājiem jārūpējas, kādas aktivitātes piedāvāt.
– Tiklīdz tika paziņots par darbu attālināti, bija jādomā, kā uzturēt saikni ar centra draugiem. Izsludināju trīs tematiskās nedēļas, kur katru nedēļu jauna tēma, bet katru dienu jauns uzdevums. Helovīna nedēļā atsaucība bija ļoti laba. Pat izdevās iesaistīt jaunus centra draugus no tālākām Sarkaņu pagasta vietām. Aizvadītajā nedēļā norisinājās Fotogrāfiju nedēļa. Helovīna nedēļas aktīvistiem aktīvi pievienojas vidējā paaudze. Saņemu katru dienu skaistus foto un video no dažādām Madonas novada vietām, – atzīmē Aiga Dzene, multifunkcionālā centra „Logs" vadītāja. – Savukārt šonedēļ norisinās Patriotu nedēļa, kur kopā radām sev svētku noskaņojumu un, cerams, izdosies raisīt patriotiskas izjūtas katram pašam sev un citiem. Pēc tam jau, cerams, varēsim tikties arī klātienē. Esmu iegādājusies jaunas galda spēles, kuras gaida spēlētājus, – rīkosim spēļu vakarus. Paralēli darbam sociālajos tīklos darbojos vienatnē „Loga" telpās. Daru darbiņus, kuriem neatliek laika, kad centrā ir apmeklētāji, – rosos pa darba materiālu skapjiem un veicu citus saimnieciskus darbiņus. Izmantoju iespēju – apgūstu jaunas zināšanas un iedvesmojos jaunatnes darbiniekiem paredzētās mācībās, kuras notiek attālināti.
10.11.2021.