Madonas novada pašvaldības domes kārtējā sēdē 30. septembrī tika ievēlēta Madonas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja un komisijas locekļi.
Dome pirms tam 17. augustā pieņēma lēmumu izveidot Madonas novada vēlēšanu komisiju deviņu locekļu sastāvā, ieskaitot komisijas priekšsēdētāju un sekretāru. Līdz 10. septembrim tika saņemti 10 vēlēšanu komisijas locekļu kandidātu pieteikumi, no tiem viens pieteikums uz vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja amatu. Četrus kandidātus darbam Madonas novada vēlēšanu komisijā izvirzīja vēlētāju grupa; divus –
Madonas novada pašvaldības domes deputāts Andris Sakne un Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, pa vienam – Madonas novada pašvaldības domes deputāts Māris Olte un domes deputāte Valda Kļaviņa.
Jāpiebilst, ka saskaņā ar likumdošanu pēc vēlēšanām tiek izveidota novada pašvaldības vēlēšanu komisija 7-15 locekļu sastāvā. Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju un pārējos vēlēšanu komisijas locekļus ievēlē attiecīgās pašvaldības dome triju mēnešu laikā pēc domes ievēlēšanas vai viena mēneša laikā pēc domes izveidošanas. Par katru kandidātu balso atsevišķi. Par ievēlētiem uzskatāmi tie kandidāti, kuri saņēmuši visvairāk balsu, taču ne mazāk, kā nepieciešams lēmuma pieņemšanai.
Dome nolēma ievēlēt par Madonas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Evitu Zāli, bet par vēlēšanu komisijas locekļiem – Āriju Krūmu; Kristīnu Griboniku; Veltu Vilšķērsti; Ilzi Plešu; Egiju Romanovsku; Juri Aperānu; Klintu Galeju; Ilutu Zepu.
Visiem ievēlētajiem komisijas locekļiem (izņemot vienu, kas šos pienākumus līdz šim ir pildījis vienu reizi) ir liela vēlēšanu darba pieredze, bet vislielākā Kristīnai Gribonikai – 14 reizes kā komisijas loceklei, vienu reizi kā līgumdarbiniekam. Savukārt Evitai Zālei šī ir ceturtā reize, kad viņai uzticēta Madonas novada vēlēšanu komisijas vadība.
13.10.2021.